Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Sport / Medale dla lekkoatletów

Wydarzenia

Medale dla lekkoatletów

W dniu 5 lutego 2023 r., w Szczecinie odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkioatletyce w kategorii U14, U16, U 18. W zawodach wystartowało 386 zawodników z 21 klubów województwa zachodniopomorskiego.

Nie zabrakło również młodych sportowców z sekcji LA OSiR „ Wyspiarz” w składzie: Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Amelia Czerwińska, Jessica Dackard, Laura Fedorczyk, Franciszek Gralak, Kamil Gajewski, Adam Grudzień, Justyna Guzenda, Julia Jagusz, Natalia Koszykowska, Julia Łoś, Maja Major, Julia Nebesny, Aleksandra Pancer, Szymon Pastuszka, Dawid Pecyna, Gabriela Salomonik, Emilia Stalka, Lena Szepke.

Tytuł Halowego Mistrza Województwa w skoku wzwyż, w kategorii U16 zdobył Franciszek Gralak, który zwyciężył konkurs z wynikiem 175 cm (ustanawiając halowy rekord życiowy).

Wicemistrzynią Województwa w skoku wzwyż w kategorii U16 została Lena Szepke, która z wynikiem 152 cm ustanowiła halowy rekord życiowy.

Tuż za podium na IV miejscu w skoku wzwyż w kategorii U14 uplasowała się Laura Fedorczyk, która z wynikiem 132 cm ustanowiła rekord życiowy.

V miejsce w skoku wzwyż w kategorii U16 zdobyła Emilia Stalka z wynikiem 137 cm oraz Dawid Pecyna w skoku w dal w kategorii U18 z wynikiem 5,43. Dawid biegał również dystans 60 m, gdzie ustanowił rekord życiowy 7,91. Nadmienić należy, że Dawid specjalizuje się w biegach średnich, więc konkurencje te nie są jego docelowymi startami.

Na wyróżnienie zasługuje występ:

Julii Jagusz, która w skoku w dal z wynikiem 4,30 w kategorii U14 ustanowiła rekord życiowy i zajęła V miejsce oraz w biegu na 60 m uzyskała wynik 9,05 ustanawiając również rekord życiowy.

Szymona Pastuszka, który w biegu na 60 m w kategorii U14 awansował do Finału B uzyskując wynik 8,57 i ostatecznie uplasował się na IV miejscu.

Adama Grudnia, który w biegu na 60 m w kategorii U16 również awansował do Finału B uzyskując wynik 8,03 ustanawiając rekord życiowy i ostatecznie zajął VIII miejsce.

Nina Bandkowska, w kategorii U12 w biegu na 60m ustanowiła rekord życiowy z wynikiem 9,12, a w skoku w dal z wynikiem 4,23 cm wygrała grupę B i w całych zawodach uzyskała wysoką VI lokatę.

Mai Major, w kategorii U16 w biegu na 60 m z rekordem życiowym 8,57 zajęła VI miejsce.

Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w Halowych Mistrzostwach Województwa poprawili swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Gratulacje.

Halowe zawody są sprawdzianem poziomu wytrenowania zawodników przed zbliżającym się letnim sezonem lekkoatletycznym. Wyniki naszych zawodników świadczą o właściwie przebiegającym procesie  szkoleniowym.

Pozostaje życzyć młodym lekkoatletom z sekcji OSiR „Wyspiarz” przełożenia tej ciężkiej pracy na wyniki sportowe w kolejnych zawodach.