Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Sport / Majowy Turniej Tenisa Stołowego za nami

Wydarzenia

Majowy Turniej Tenisa Stołowego za nami

W sobotę 13 maja w hali sportowej OSiR „Wyspiarz” przy ul. Piłsudskiego 9, rozegrany został Majowy Turniej Tenisa Stołowego. W godzinach przed południowych rywalizowała młodzież w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 lat i 11 - 15 lat a od godziny 15-tej rozegrany został turniej w kategorii OPEN.

Wyniki kategoria

dziewczęta, do 10 lat:

1. miejsce - Hania Jelonek  (Świnoujście)
2. miejsce - Zosia Kopija (Międzyzdroje)
3. miejsce - Zuzia Krupińska (obie - Międzyzdroje)

chłopcy, do 10 lat:

1. miejsce - Nam Cao (Ahlbeck)
2. miejsce - Nikita Shaltonov (SP 6  Świnoujście)
3. miejsce - Wojtek Szymczyk (Kamień Pom.)

dziewczęta 11 - 15 lat:

1. miejsce - Darina Pavelko (SP 1 Świnoujście)
2miejsce - Dagmara Tutak (Kamień Pom.)
3. Miejsce - Hania Romanii (SP 1 Świnoujście)

chłopcy 11 - 15 lat:

1. miejsce - Wiktor Jelonek (SP 1 Świnoujście)
2Miejsce -  Minh Dang Cao (Ahlbeck).

W głównym turnieju imprezy - grze pojedynczej w kategorii OPEN zwyciężył Paweł Mazuryk pokonując w finale Pawła Saka  3 : 1 (2, 8, -9, 12). W meczu o 3 miejsce, Kamil Wawrzycki wygrał z Markusem Hellnerem (Ahlbeck) 3 : 1 (7, 6, -9, 5).

Ogółem w zawodach uczestniczyło 36 zawodników. W turniejach młodzieży rywalizowano systemem "każdy z każdym" a w kat. OPEN systemem "do dwóch przegranych".

Na zakończenie zawodów, najlepsi w swoich kategoriach - nagrodzeni zostali okolicznościowymi pucharami.

Autor: OSiR „Wyspiarz”