Czwartek, 29 lutego 2024r.

Imieniny: Lecha, Lutosława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Szczęśliwe losowanie świnoujskich tenisistów w międzynarodowym turnieju

Wydarzenia

Szczęśliwe losowanie świnoujskich tenisistów w międzynarodowym turnieju

Foto: Organizator

Dziewięciu zawodników z naszego miasta wystartuje w rozpoczynającym się w sobotę, 26 czerwca turnieju Babolat MT700 Świnoujście-Ahlbeck. To prestiżowe międzynarodowe rozgrywki dla graczy powyżej 30 roku życia, rozgrywane w kategoriach wiekowych.

Bratobójczy pojedynek

Najwięcej, bo aż 3 reprezentantów Świnoujścia zagra w bardzo mocno obsadzonej kategorii powyżej 60 roku życia. I wszyscy mieli szczęście, omijając rozstawionych zawodników, w tym 6. na światowej liście Niemca Bernda Rucka. Do drugiej rundy turnieju na pewno przejdzie jeden z graczy z wyspy Uznam, bo czeka nas „bratobójczy” pojedynek pomiędzy Mariuszem Gliwickim i Jerzym Wolińskim. Kolejny Świnoujścianin, Roman Górski, zmierzy się z Pawłem Skrzeczkowskim i w tym starciu wcale nie jest bez szans, bo jego rywal nie zwyciężał zbyt często w turniejach tej rangi. W tej kategorii wystartuje również mieszkający dziś w Szczecinie, ale pochodzący ze Świnoujścia Ireneusz Maciocha, organizator imprezy.

Doświadczeni gracze

Wśród bardzo silnie obsadzonego turnieju 75-latków czwartym rozstawionym zawodnikiem jest Andrzej Rybak, który jest w tym momencie na 112. miejscu na światowej liście, a w szczytowym momencie kariery był nawet na 55. pozycji. Świnoujski tenisista ma wiele lat doświadczenia w międzynarodowych turniejach, bo zaczynał w nich grę w 2005 roku i występował w zawodach w wielu miejscach. Rybak w pierwszym meczu trafił na również doświadczonego, choć niżej notowanego Edwarda Jaworskiego. Gdyby udało mu się wygrać, na drodze do finału czego go bardzo wymagający rywala – 29 na świecie Czecha, Zdenka Suchomela.

W kategorii +55 Świnoujście ma dwóch reprezentantów, którzy również uniknęli starć z najwyżej notowanymi rywalami. Edward Wójcicki trafił na Mirosława Gierzkiewicza, a Krzysztof Migas na Niemca o polskich korzeniach – Janusza Wojsyka. W obu przypadkach zapowiadają się zacięte spotkania o ich wyniku może zdecydować dyspozycja dnia.

Młodsi grają w grupach

Co najmniej dwa mecze w turnieju głównym czekają grającego w rozgrywkach powyżej 45. roku Grzegorza Tokarza. Dwa, bo w tej kategorii mecze rozgrywane są w dwóch, trzyosobowych grupach. Zawodnik z wyspy Uznam rywalizować będzie Niemcem Gerhardem Falke i Polakiem Wojciechem Sokołowskim. Najmłodsi ze Świnoujścian – grający z 40-latkami – Łukasz Przyszlak i Grzegorz Sobczyk mają przed sobą aż 4 spotkania, bo w ich kategorii turniej rozgrywany jest w dużej, 5-osobowej grupie. 

Mecze trójki najmłodszych graczy ze Świnoujścia można będzie zobaczyć na kortach przy ulicy Jana Matejki już w tę sobotę. Starsi gracze grają zgodnie z harmonogramem na stronie turnieju - www.babolat-tenis.pl/itf

Największy turniej tenisowy w Polsce

Zawody Babolat MT700, które poza Świnoujściem są rozgrywane również na kortach „Blau-Weiss Ahlbeck”, potrwają do soboty 3 czerwca. Oprócz singli będą deble i gry mieszane. Turniej na wyspie Uznam to największe zawody tenisowe rozgrywane w tym momencie w całej Polsce. Wystartuje w nich 171 zawodników z 20 krajów świata, w tym tak dalekich jak Australia, Indie, USA, Kanada i Brazylia.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus