Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Aleksandra z rekordem trasy na 296. parkrunie

Wydarzenia

Aleksandra z rekordem trasy na 296. parkrunie

Foto: Marcin Ruciński

Czerwcowy długi weekend oraz wspaniała pogoda sprawiła, że duża liczba turystów zawitała do naszego najpiękniejszego kurortu nad Bałtykiem. Mieszkańcom także udzielił się lekko wakacyjny entuzjazm wczasowiczów i z pewnością tłumnie wykorzystali uroki Świnoujścia z przyjemnością odpoczywając na RODOS (przyp. Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką) czy też na najpiękniejszej plaży.

Ale żeby mieć energię do takiego odpoczynku trzeba odpowiednio się do niego przygotować i najlepiej to zrobić na sportowo. A jak na sportowo to najlepiej w parku – a jak w parku – to tylko na parkrun. I tym razem wolontariusze stanęli na wysokości zadania i po raz 297 zorganizowali bieg w ramach parkrun Świnoujście. Niesamowita atmosfera oraz przyjazna trasa jak zwykle była wysoko oceniana przez gości (lokalsi też ponoć są zadowoleni) za co bardzo dziękujemy. 

Na starcie sobotniego biegu stanęło 63 biegaczy, truchtaczy i maszerujących. Parytetowo wskaźnik także prezentował się zacnie – 25 kobiet i 38 mężczyzn. 11 osób postanowiło przetestować naszą trasę po raz pierwszy a 3 osoby poprawiły swój rekord życiowy na 5-cio kilometrowej trasie. Został także pobity niespełna 6-cio letni kobiecy rekord trasy. 

Najkrócej na parkowych alejkach przebywały: 

Aleksandra JACHIMCZYK-KORBUT (19:02 – debiut i rekord trasy), 
Patrycja APERLIŃSKA (25:20 – rekord życiowy),
Monika MURAWSKA (27:26). 

Wśród panów najmniej czasu na pokonanie dystansu potrzebowali: 

Sylwester SWĘDROWSKI (18:44), 
Piotr ŁUKASZEWICZ (20:26 – debiutant),
Radosław NOWAK (21:00).

Szczegóły biegu znajdziecie na stronie: www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults/

Najszybszym gratulujemy kondycji i tempa a pozostałym wytrwałości i udziału a że u nas nie ma przegranych – wszyscy jesteście zwycięzcami. Szczególne wyróżnienie pragniemy skierować do nowej rekordzistki trasy – pani Aleksandry za wyznaczenie dla pań nowej granicy czasu oraz przybyłej chyba z najdalszego zakątka ziemi – pani Renaty zamieszkałej w Sydney, podróżującej po świecie parkrunowej turystce za to, że wybrała naszą skromną lokalizację.

Nad sprawnym przebiegiem #297 parkrun Świnoujście czuwało 10 wolontariuszy za co jak zwykle im serdecznie dziękujemy. Doszły nas także słuchy, że serwowane przez nas na mecie napoje i słodkości oraz obsługa w strefie gastro zainteresowały i zyskały uznanie Międzynarodowej Komisji Kulinarnej przez co oczekujemy na naszą pierwszą gwiazdkę Michelin (no może pół gwiazdki). 

Wszystko to o czym pisaliśmy – atmosfera, gościnność i kulinaria – was zainteresowało i chcielibyście to sprawdzić to zapraszamy wszystkich na następny bieg w ramach parkrun Świnoujście. Startujemy w każdą sobotę o godzinie 9.00 w Parku Zdrojowym ze ścieżki koło boiska wielofunkcyjnego. Do zobaczenia na starcie.

Autor: Zbigniew Kosel
comments powered by Disqus