Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Wakacyjny 299. parkrun

Wydarzenia

Wakacyjny 299. parkrun

Foto: Marcin Ruciński

Jak najlepiej rozpocząć wakacje – tylko najlepsi biegacze dobrze wiedzą, że od sobotniego parkrunu. A tak się składa , że mamy najlepszy parkrun w mieście, a co za tym idzie, grupa zapaleńców zwana potocznie wolontariuszami ponownie zorganizowała prawie okrągły 299. parkrun Świnoujście.

W przepięknych okolicznościach przyrody przy akompaniamencie przeróżnych ptasich treli i skąpanych w zieleni drzew szlachetnych koni ze świnoujskiej Cavaliady na udział w parkrunie zdecydowało się 50. osób. Każda z nich pokonała pięciokilometrowy dystans na swój jedyny i niepowtarzalny sposób – jedni biegli częściej wykorzystując lewą nogę, inni z kolei prawą, byli i tacy co w równym stopniu je wykorzystywali, kolejni maszerowali, jeszcze inni truchtali ale i widziano takich co umilali sobie marsz podbiegami. Gościliśmy zawodników ze Szczecina, Swarzędza, Poznania, Kościana, Gorzowa, Berlina i innych miast Polski oraz sporą grupę Świnoujścian.

Jak już było wspomniane – czas zmierzono 50. osobom z czego udział kobiet w porównaniu do mężczyzn był na równym poziomie – 25 do 25 co na ogół jest ewenementem i co za tym idzie stanowi o wyjątkowości naszego parkrunu. Odnotowaliśmy 10 debiutów w naszej lokalizacji i podziwialiśmy 3 rekordy życiowe. Najmniej czasu na pokonanie trasy w dniu dzisiejszym potrzebowały: Ewa KASPERSKA (25:02 – debiut w lokalizacji), Monika MURAWSKA (26:01) i Natalia KĘDZIORA (26:26). Analogicznie wśród panów najmniej czasu na pokonanie dystansu potrzebowali: Daniel SZLAGA (19:26 – nowy rekord życiowy), Jacek GIBA (19:52) i Robert KASPERSKI (20:03 – debiut w lokalizacji). Gratulujemy wyników, ale że wszystkim uczestnikom mierzyliśmy czas a nie tylko tym najszybszym to oczywiście ślemygratulacje wszystkim za pokonanie trasy i własnych słabości – biegliście wspaniale.

Na końcu tradycyjne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy w pocie czoła uwijali się jak żółte mróweczki, aby wszystko było gotowe na czas i funkcjonowało jak w szwajcarskim zegareczku. A za tydzień … oj będzie się działo. Nie dość że będzie to 300 edycja parkrun Świnoujście to odbędzie się ona w 7 rocznicę pierwszego biegu parkrun Świnoujście. Zatem będzie co świętować i będzie kilka atrakcji. A żeby się dowiedzieć co to za atrakcje musicie je zobaczyć na własne oczęta. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was wszystkich oraz naszych i waszych gości na kolejną sobotę. Wystartujemy punkt dziewiąta z linii startu przy boisku wielofunkcyjnym Parku Zdrojowego. Zapraszamy serdecznie – nie może was tam zabraknąć.

Autor: Zbigniew Kosel
comments powered by Disqus