Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Startuje XIX Morski Turniej Tenisowy Gwiazd

Wydarzenia

Startuje XIX Morski Turniej Tenisowy Gwiazd

Foto: BiK UM Świnoujście

Jan Englert, Tomasz Stockinger, Robert Janowski, Karol Strasburger i wielu innych aktorów oraz artystów pojawi się w najbliższy weekend na XIX Morskim Turnieju Gwiazd w Świnoujściu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 lipca na kortach tenisowych przy ul. Matejki, a w niedzielę wieczorem, po ceremonii wręczenia nagród w Amfiteatrze im. Marka Grechuty przy ul. Chopina odbędzie się bezpłatny koncert szczecińskiej Opery na Zamku – „Operetki smak”.

XIX Morski Turniej Tenisowy Gwiazd w Świnoujściu pod patronatem Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza rozpoczyna się w sobotę 1 lipca o godz. 10.00 na kortach tenisowych przy ul. Matejki 17 A. Wezmą w nim udział m.in. Radek Bielecki, Tomasz Bednarek, Jan Englert, Tomasz Gęsikowski, Robert Janowski, Dariusz Kamys, Piotr Miazga, Paweł Orleański, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Przemek Sadowski, Henryk Sawka, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger oraz Przemek Sasza Żejmo.

 - Zapraszam wszystkich wielbicieli tenisa ziemnego i nie tylko ich - mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Podczas turnieju gwarantuję sporo emocji sportowych, ale będzie można również poznać bliżej te osoby, które najczęściej oglądamy w telewizji. Porozmawiać z nimi, zrobić pamiątkowe zdjęcie.

W niedzielę wieczorem, po wręczeniu nagród laureatom turnieju, o godz. 20 w Amfiteatrze odbędzie się koncert „Operetki smak” z uwielbianymi szlagierami. W bogatym repertuarze nie zabraknie najpiękniejszych arii operowych, pełnych dowcipu fragmentów operetek oraz wirtuozerskich popisów orkiestry. W programie znajdą się także porywające i energetyczne piosenki z najsłynniejszych musicali. Lekkie i odprężające, z nutą dobrego humoru, dla wszystkich spragnionych dobrej energii, znakomicie wpisujące się w wakacyjny nastrój i nadmorską scenerię. W tę niezapomnianą podróż do czarującego świata muzyki zabiorą Państwa Soliści i Orkiestra Opery na Zamku pod batutą maestro Vladimira Kiradijeva. Całości muzycznej uczty dopełni prowadzący galę Dariusz Hibler, który okrasi wykonywane utwory anegdotami i ciekawostkami. 

Wystąpią Soliści Opery na Zamku: Ewa Olszewska, Lucyna Boguszewska, Janusz Lewandowski, Tomasz Łuczak, Łukasz Ratajczak, Paweł Wolski oraz orkiestra Opery na Zamku pod batutą maestro Vladimira Kiradjeva

Prowadzenie: Dariusz Hibler

Harmonogram wydarzenia:

1 lipca - sobota (godz. 10.00) - otwarcie turnieju

(godz. 10.15) - start pierwszej rundy eliminacji
(godz. 13.30) - kolejne rundy eliminacji
(godz. 16.30) - pierwsza i druga runda turnieju Rodzinnych Mikstów

2 lipca - niedziela (godz. 10.30) - start półfinałów i finałowe rundy turnieju Mikstów

(godz. 12.00) - start turnieju tie-breakowego ART-BIZNES
(godz. 15.00) - mecz finałowy Turnieju Głównego
(godz. 20.00) - ceremonia wręczenia nagród i koncert w Amfiteatrze

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus