Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / 7. urodziny parkrun Świnoujście

Wydarzenia

7. urodziny parkrun Świnoujście

Foto: Marcin Ruciński

Jeszcze nie przebrzmiały fanfary z uroczystego otwarcia tunelu pod Świną, a tu już następna feta i to podwójna. Parkrun Świnoujście świętował swoje urodziny w dzień trzysetnego spotkania. Tak, tak to już tyle razy spotkaliśmy się w parku, a zdaje się, że tak niedawno pełni obaw i stresu rozpoczynaliśmy naszą parkrunową przygodę.

1 lipca 2023 roku przeszedł do historii. Nasze urodziny były naprawdę wyjątkowe. Pogoda dopisała, uczestnicy przybyli w liczbie 81 (33 kobiety i 48 mężczyzn), a 23 wolontariuszy spisało się jak zawsze na szóstkę, bo piątka to zdecydowanie za mało.

Tłumnie, dumnie i radośnie, gdy już minęła godzina 9.00 w drogę wyruszyli biegacze, chodziarze i towarzyszące im czworonogi i w tym samym składzie, choć w różnym czasie stawili się na mecie. Wśród nich było 12 debiutantów, a 5 osób ustanowiło swoje życiówki na naszej pięknej ale nie najłatwiejszej trasie. Tym razem najmniej czasu na przebycie parkowych 5 kilometrów potrzebowali panowie: Daniel Szlaga (19:06), Dawid Kalinin (19:36) i Tadeusz Sambak (19:58) oraz panie: Natalia Tomaszewska (22:56), Agata Pełka (25,17) i Katarzyna Kaleta (26,40). Według współczynnika wieku, który jest wynikiem procentowym kategorii wiekowych, obliczanym co 5 lat, w stosunku do zarejestrowanych biegaczy z całego świata, u nas najlepsi byli Tadeusz Sambak (76.29%) i Teresa Domalewska (70.89%). Gościliśmy biegaczy z Gdyni, Ziębic, Oświęcimia, Chrzanowa, Grudziądza, Jarocina, Szczecina, Kęt i z niemieckiej części wyspy Uznam. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: www.parkrun.pl/swinoujscie/results/latestresults

Część rekreacyjna parkrun miała charakter konsumpcyjno-konwersacyjny. Wszyscy częstowali się wspaniałym urodzinowym tortem, smacznymi ciastami i rogalikami przygotowanymi przez nasze wolontariuszki. Nadmienię tu, że wszystko zostało skonsumowane do ostatniego okruszka, a było w czym wybierać!

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, za wspaniałą zabawę i za to, że możemy wspólnie bawić się bieganiem, a już za tydzień zapraszamy na # 301 parkrun Świnoujście.

Autor: Joanna Szafrańska
comments powered by Disqus