Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / 310. parkrun wspólnie ze Stowarzyszeniem Trzeźwościowym HOL

Wydarzenia

310. parkrun wspólnie ze Stowarzyszeniem Trzeźwościowym HOL

Foto: Marcin Ruciński

Wrześniowy sobotni poranek przywitał nas wysoką temperaturą i pięknymi promieniami słońca. Dodatkowo nasze lokalne komary chyba nie miały ochoty z nami pobiegać i nie stawiły się na start 310. parkunu. I dobrze, bo tym razem mieliśmy świetnych gości, a mianowicie Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL, które propaguje m.in. ideę trzeźwości i tworzy w społeczeństwie wzorce zdrowego, wolnego od uzależnień stylu życia.

Punktualnie o godz. 9.00 na znak koordynatora spotkania, 51 zawodników ruszyło parkowymi alejkami. Jedni spokojnie truchtali, inni grzecznie maszerowali, ale byli i tacy, którzy chcieli się sprawdzić na 5 km trasie. Krzysztof Pyzik (18:50 - nowe PB), Dariusz Szut (20:15) oraz Patryk Musielak (21:23) wbiegli na metę niczym rozpędzony pociąg Intercity.

Wśród Pań mogliśmy być świadkami jak Hania Owczaruk, na miarę Pendolino przekroczyła linię mety z czasem 19.20 (zaraz za pierwszym panem). Agnieszka Grymuła (23:57) i Ania Stocker (25:03 - nowy PB) walczyły dzielnie i uplasowały się na honorowym 2 i 3 miejscu.

Stowarzyszenie Trzeźwościowe HOL przygotowało miłą niespodziankę dla pierwszej trójki kobiet i mężczyzn w postaci pamiątkowym pucharów. Pozostali uczestnicy, też mogli liczyć na małe wyróżnienia, bo nasze młode wolontariuszki : Jaśmina, Marta i Zuzia czekały na mecie z pyszną wodą.

Wszystkim gratulujemy dzisiejszych osiągnięć, zarówno rekordów, czasów, jak i samego pokonania dystansu. Jak zwykle jesteście najlepsi. Nad prawidłowym przebiegiem biegu czuwało 14 wolontariuszy, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Szczegółowe wyniki znajdziecie pod tym linkiem: www.parkrun.pl/swinoujscie

A w kolejną sobotę następny, już #311 parkrun Świnoujście, na który zapraszamy.

Autor: Karolina Romańska
comments powered by Disqus