Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

Strona główna / Sport / Kolejne sukcesy sportowe lekkoatletów OSiR „Wyspiarz”

Wydarzenia

Kolejne sukcesy sportowe lekkoatletów OSiR „Wyspiarz”

W sobotę, 9 września 2023 r., w Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkoatletyce. W zawodach o mistrzowskie tytuły i prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików rywalizowali najlepsi młodzi lekkoatleci z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Zawodnicy Klubu OSiR „Wyspiarz” zaliczą tą imprezę do udanych, a najlepiej wspominać ją będą:
 Franciszek Gralak, który zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 175 cm i zdobył tytuł Mistrza Makroregionu. Franciszek wypełnił minimum na Mistrzostwa Polski z rekordem życiowym z tego sezonu 180 cm, który zapewnił mu trzecią lokatę w rankingu PZLA i start w Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach.

Lena Szepke, która zdobyła Wicemistrzostwo Makroregionu w skoku wzwyż z wynikiem 155 cm, a swoim najlepszym rekordem życiowym z tego sezonu 158 cm, zapewniła sobie również udział w Mistrzostwach Polski w Słubicach.

Rafał Kowalczyk, który w biegu na dystansie 1000 m odważnie rozpoczął, utrzymał się w czołówce i po ambitnej końcówce dobiegł na trzecim miejscu z wynikiem 2.45.95, zdobywając trzecią klasę sportową. Na mecie okazało się, że był to „ życiowy” bieg Rafała, bo prawie o siedem sekund poprawił swój dotychczasowy rekord. Również Rafał będzie reprezentował nasz klub w Mistrzostwach Polski w Słubicach.

Na kwalifikację do udziału w Mistrzostwach Polski oczekują również nasi sprinterzy w biegu na 300 m, którzy w tegorocznym sezonie osiągnęli bardzo dobre rezultaty i trzecie klasy sportowe w lekkiej atletyce: Maja Major z wynikiem 44,45, Bartosz Litra z wynikiem 38,84 i Adam Grudzień z wynikiem 39,12.

Rekordami życiowymi poszczycić się może: Hubert Guzik, który w biegu na 300 m uzyskał wynik 46,35, Agata Jeglińska w pchnięciu kulą – 7.70.

Zawodniczki i zawodnicy z klubów lekkoatletycznych województw: zachodniopomorskiego i wielkopolskiego rywalizowali o punkty w klasyfikacji sportu młodzieżowego.

Nasz klub zdobył 9 punktów i zajął wysokie 15 miejsce na 51 startujących klubów, zaś w województwie zachodniopomorskim uplasowaliśmy się na 6 miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor: OSiR „Wyspiarz”