Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Kolejny weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Wydarzenia

Kolejny weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Foto: OSiR „Wyspiarz”

W nowej lekkoatletycznej hali KGHM Ślęza we Wrocławiu  w dniach 9-11 lutego 2024 r. odbyły się  Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba zawodników (ponad 1200 uczestników z 256 klubów) w dwóch kategoriach wiekowych: U18 i U20.

W zawodach wzięli udział lekkoatleci z całej Polski, którzy w sezonie lekkoatletycznym poprzez osiągnięte wyniki na mityngach oraz na imprezach mistrzowskich zakwalifikowali się do grona najlepszych zawodników w Polsce. 

Wśród najlepszych lekkoatletów znaleźli się zawodnicy naszego klubu: Magda Karpińska i Dawid Pecyna. Zarówno Magda jak i Dawid z wielki zaangażowaniem brali udział w swoich konkurencjach, dostarczając kibicom wielu emocji.

Dawid w biegu na 1000 m z wynikiem 2,36,08 zajął wysokie VI miejsce i tym samym udowodnił, że zalicza się do czołowych zawodników w kraju, stawka była tak wyrównana, że do medalu zabrakło zaledwie pół sekundy.

Magda zajęła X miejsce w biegu na 1500 m z wynikiem 5,11,02 i tym samym ustanowiła rekord życiowy.

Miło nam również poinformować, że Zachodniopomorski Związek Lekkiej Atletyki w Szczecinie, w lutym tego roku ogłosił kadrę wojewódzką młodzików na rok 2024, w której to, znalazło się aż siedmiu naszych młodych lekkoatletów.  Młodzi zawodnicy w wieku 14 i 15 lat (kategoria U16), którzy w sezonie lekkoatletycznym 2023r, od maja do końca  września rywalizowali i poprzez osiągane wyniki na mityngach oraz na imprezach mistrzowskich (mistrzostwa województwa oraz międzywojewódzkie mistrzostwa w LA, ogólnopolskie finały), osiągnęli wyniki, które pozwoliły im znaleźć się w tabelach wśród najlepszych w województwie.

Maja Major  w biegu na 300m III klasa sportowa
Rafał Kowalczyk w biegu na 1000m IV klasa sportowa
Julia Jagusz w biegu na 300m IV klasa sportowa
Nina Bandkowska w biegu na 100m IV klasa sportowa
Piotr Szyszka w biegu na 300m IV klasa sportowa
6 miejsce na halowych mistrzostwach Polski LDK w Spale
Szymon Pastuszka w biegu na 300m IV klasa sportowa
6 miejsce na mistrzostwach Polski LDK w Lesznie
Nikola Saganowska w skoku w dal V klasa sportowa

Wyjazd na Mistrzostwa Polski we Wrocławiu oraz na wszystkie imprezy lekkoatletyczne  sfinansował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Gratulujemy sukcesów sportowych!

Autor: OSiR „Wyspiarz”
comments powered by Disqus