• DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Zakończenie Rekreacyjnej Ligi Siatkówki

Wydarzenia

Zakończenie Rekreacyjnej Ligi Siatkówki

W sobotę 11 maja w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego rozegrano spotkania finałowe Rekreacyjnej Ligi Siatkówki.

W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny Bring i Open Sea. Spotkanie odbyło się pod dyktando drużyny Rafała Prokopa – Bring. Ekipa Open Sea zdziesiątkowana kontuzjami nie mogła w tym dniu podjąć skutecznej walki z bardzo dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Mecz zakończył się wygraną Bring 3:0 i to oni wywalczyli 3 miejsce w tegorocznej edycji Ligi.

W meczu finałowym faworytami byli siatkarze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, którzy od lat nie mają sobie mocnych w Świnoujściu. Po dość łatwej wygranej w pierwszym secie, wojskowi stracili koncentrację a do głosu zaczęli dochodzić  siatkarze Baltic Home, zwyciężając w drugiej odsłonie. Mecz nabrał „rumieńców”, obie drużyny walczyły o każdą piłkę, a sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Trzeci set wygrała Marynarka Wojenna by w czwartym znów uznać wyższość Baltic Home. O zwycięstwie w finale zadecydował tie-break, w którym ostatecznie zwyciężyli reprezentanci 8 FOW (15:10) a w całym meczu 3:2

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w kameralnych warunkach na obiektach OSiR przy ul. Matejki. Najbardziej wartościowym zawodnikiem sezonu wybrany został  Grzegorz Kuszyk (Marynarka Wojenna)

Zakończenie sezonu halowego oznacza rozpoczęcie zmagań dla sympatyków siatkówki plażowej. Pierwszy Turniej na świnoujskiej plaży odbędzie się już 30 maja o godz. 11.00.

Organizatorami Turnieju będzie OSiR „Wyspiarz” oraz spółka BALTIC HOME.

Autor: OSiR „Wyspiarz”