Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Parkrunowy Dzień Dziecka

Wydarzenia

Parkrunowy Dzień Dziecka

Foto: Marcin Ruciński

Sobotni bieg był wyjątkowy, ponieważ przypadł na dzień 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. Z tej to właśnie okazji 348. parkrun Świnoujście dedykowany był nie tylko osobom dorosłym, ale przede wszystkim ich pociechom. 

 

Pogoda nie zawiodła – słońce świeciło, a temperatura była idealna do aktywności na świeżym powietrzu. Tuż przed godziną 9.00 na parkowych ścieżkach zaczęło robić się wesoło i gwarnie. Frekwencja dopisała, gdyż na starcie pojawiło się 63 uczestników – dorosłych i dzieci. Cóż to był za bieg! 

Nim się obejrzeliśmy, na mecie pojawił się Przemysław Ślusarski (18:55), który debiutował w naszej lokalizacji. Na kolejnego zawodnika musieliśmy czekać prawie 2 minuty, ale drugą notę zdobył Marcin Keller (20:45), pobijając swój poprzedni rekord. Trzecie miejsce zagwarantował sobie Robert Kasperski (21:27).

Panie również walczyły do samego końca, depcząc sobie po piętach. Pierwsze trzy miejsca zdobyły kolejno: Anna Choja (25:35), Ewa Kasperska (25:54) oraz Anna Gruszka (26:05).

Warto wspomnieć, że w dzisiejszym biegu zadebiutowało 14 osób, a dwie pobiły swoje rekordy. 

Sobotnia edycja była również szczególnie ważna dla Adama Aperlińskiego, który otrzymał pamiątkowy dyplom za ukończenie 250. Parkrunów.  Serdecznie gratulujemy i podziwiamy za wytrwałość! 

Po zakończonym biegu uczestnicy, ci duzi i ci mali, udali się w kierunku słodkiego bufetu, gdzie mogli również napić się zdrowej wody. A na najmłodszych czekała jeszcze dodatkowa niespodzianka od naszego sponsora – wesołe, skaczące piłeczki

Sobotni parkrun był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji rodzin i społeczności lokalnej. Zapewnianie dzieciom aktywnej rozrywki, kształtuje właściwe nawyki od najmłodszych lat, co jest bardzo ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia w przyszłości 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział, a sponsorom i wolontariuszom za wsparcie i pomoc w organizacji tego niezapomnianego wydarzenia. Zawsze można na Was liczyć 

Zachęcamy do udziału w cotygodniowych spotkaniach nie tylko od święta. Zawsze gwarantujemy sporą dawkę ruchu i dobrej zabawy!

Autor: Katarzyna Cypryjańska
comments powered by Disqus