Poniedziałek, 25 marca 2019r.

Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Komunikacja / Ponad 41 km nowej S3 za 4 lata

Inwestycje

Ponad 41 km nowej S3 za 4 lata

Lokalizacja odcinków S3, dla których podpisano umowy

Foto: mib.gov.pl

GDDKiA podpisała 18 grudnia z firmą Budimex SA umowę na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S3 między Szczecinem a Świnoujściem. Nowe trasy mają być oddane do użytku na wiosnę 2021 roku. 

Pierwszy kontrakt dotyczy budowy odcinka Brzozowo – Miękowo o długości 22,4 km, drugi rozbudowy odcinka Miękowo – Rzęśnica o długości 19 km.

Na odcinku Brzozowo - Miękowo powstanie dwujezdniowa trasa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Nowe węzły drogowe powstaną w Brzozowie, Przybiernowie i Babigoszczy. W większości będzie to zmodernizowana trasa biegnąca w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 3. 

Prace na odcinku Miękowo - Rzęśnica obejmą budowę węzła drogowego Kliniska oraz likwidację funkcjonującego dotychczas na drodze ekspresowej skrzyżowania z przejściem dla pieszych. Węzeł Rzęśnica zostanie zastąpiony zupełnie nowym rozwiązaniem, który ma przede wszystkim zapobiec tworzącym się tu stale korkom. Na wygrodzonej trasie powstaną również przejścia dla zwierząt. 

Wykonawcą zadań w formule "projektuj i buduj" jest firma Budimex SA, która prace budowlane rozpocznie w 2019 roku i zakończy na wiosnę 2021 roku. Koszt modernizacji obu odcinków S3 to ponad 486 mln zł. 

Do wykonania pozostaje jeszcze północny fragment S3 od Świnoujścia do obwodnicy Troszyna, Parłówka i Ostromic o długości 34,5 km. Według Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, w przyszłym roku powinna zostać uzyskana dla tego odcinka decyzja środowiskowa, a zakończenie realizacji planowane jest w 2023 roku. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus