Wtorek, 26 marca 2019r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Komunikacja / Wodolot Jadwiga rozpoczyna sezon

Komunikacja Szczecin - Świnoujście

Wodolot Jadwiga rozpoczyna sezon

Foto: wodolotszczecin.com.pl

Już od soboty, 7 kwietnia na trasie Szczecin - Świnoujście ruszą kursy wodolotu „Jadwiga”. Przez cały miesiąc rejsy odbywać się będą w promocyjnych cenach. 

W kwietniu wodolot kursował będzie tylko w weekendy. O godzinie 11:00 jednostka wyruszy ze Szczecina do Świnoujścia, w drogę powrotną uda się o godzinie 16:00. Rejs będzie trwał nieco ponad 70 minut. 

Na zachętę armator oferuje przejazdy w niższej cenie. Do końca kwietnia bilet normalny będzie kosztował 45 zł, ulgowy 25 zł.

Regularne kursy ruszą 15 maja i zakończą się 15 października. Z niewielkimi przestojami w niektóre weekendy, wodolot „Jadwiga” będzie przewoził pasażerów dwa razy dziennie. W lecie osoba do 15 roku życia za przejazd zapłaci 60 zł, emeryci i renciści 50 zł. Bilet ulgowy to koszt 30 zł. 

Wodolot „Jadwiga”, jednostka z serii "Polesie-11" zbudowana w białoruskiej stoczni w 1991 roku, przeszła ostatnio gruntowny remont. Może rozpędzić się do nawet do 80 km/h, jednak jej prędkość jest uzależniona od warunków pogodowych. Na klimatyzowanym i ogrzewanym pokładzie znajdują się miejsca dla 53 pasażerów.

 

„Jadwiga”.
Autor: scie24
comments powered by Disqus