Sobota, 18 stycznia 2020r.

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Dariusz Rosati w Świnoujściu

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Dariusz Rosati w Świnoujściu

Dariusz Rosati podziwiał pl. Wolności, który nazwał "miejscem europejskim".

Foto: Bartek Wutke

Wybory do Europarlamentu 25 maja. Większość ugrupowań politycznych rozpoczęła już swoje kampanie wyborcze. Nie inaczej było wczoraj z w przypadku Platformy Obywatelskiej, której kandydat, Dariusz Rosati gościł wczoraj w Świnoujściu.

Podczas wizyty Dariusz Rosati, będący aktualnie posłem na sejm, spotkał się mieszkańcami, sympatykami partii. Wcześniej podczas krótkiego brifingu odpowiadał na pytania dziennikarzy. Tych, najbardziej interesowało jak się czuje w roli tzw. spadochroniarza.

- Nie skakałem nigdy ze spadochronem. Jestem przekonany, że to wspaniałe przeżycie. - powiedział Rosati. -  Jestem bardzo szczęśliwy mogąc być kandydatem z tego regionu. Pomimo, że nie miałem zbyt intensywnych związków z Zachodniopomorskim, to nie jest tak, że nie znam tego regionu. Bywałem w Świnoujściu przy okazji Baltic Business Forum, mam pewną orientację jeżeli chodzi o charakterystykę i potrzeby tego regionu, główne bolączki oraz oczekiwania.

Dariusz Rosati będzie startował z pierwszego miejsca listy Platformy w regionie zachodniopomorskim i lubuskim. Dotychczas, obecny szef parlamentarnej komisji do spraw finansów kojarzony był raczej z Warszawą i rodzinnym Radomiem. Podobną taktykę, u mieszczania na listach liderów z centrum Polski, zastosowały inne partie. O jedynkach w zbliżających się wyborach pisaliśmy już wcześniej - http://scie24.pl/miasto/297,jedynki-do-europarlamentu.htm

- Region Zachodniego Pomorza ma z mojego punktu widzenia kilka zalet - mówił dopytywany o szczegóły poseł. - Centrowa orientacja polityczna, bardzo odpowiadająca Platformie. Po drugie jest to region który ma wspaniałe walory turystyczno-krajoznawcze. I to nie tylko pas przybrzeżny, związany z wodą i morzem. Także w głębi województwa znajdują się urokliwe miejsca. Po trzecie ludzie - młodzi, dobrze wykształceni. Macie tu kilka bardzo dobrych uczelni. Można tutaj rozwijać różne rodzaje działalności gospodarczej wymagające kapitału ludzkiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus