Poniedziałek, 18 czerwca 2018r.

Imieniny: Marka, Elżbiety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 90 tysięcy złotych

Kronika policyjna

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 90 tysięcy złotych

Foto: Policja

Już następnego dnia po zgłoszeniu świnoujscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie oraz kradzież mienia o wartości ponad 90 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione przedmioty. Jeden z zatrzymanych okazał się poszukiwanym przez szczecińską prokuraturę, drugi w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

Kilka dni temu funkcjonariusze  z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni o włamaniu do kontenera na terenie budowy. Po dokładnych oględzinach miejsca zdarzenia okazało się, że łupem sprawców padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny i inne przedmioty o łącznej wartości ponad 90 tysięcy złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego oraz pracy operacyjnej policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Po wejściu do wynajmowanego przez niego mieszkania na terenie Świnoujścia mundurowi zastali  23-latka oraz dwóch innych mężczyzn w wieku 23 i 28 lat.

W mieszkaniu znajdowała się większość przedmiotów pochodzących z włamania. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi znaleźli także dwa worki foliowe z zawartością amfetaminy. 28-latek przyznał, że narkotyki stanowią jego własność. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jeden z zatrzymanych 23-letni mieszkaniec powiatu drawskiego jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczecinie.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienie i środki odurzające oraz zatrzymali trzech podejrzewanych. Dążąc do odzyskania pozostałych skradzionych przedmiotów mundurowi odnaleźli je jeszcze tego samego dnia podczas penetracji terenów leśnych w pobliżu miejsca włamania. Odzyskane mienie wkrótce trafi do rąk właścicieli.

23-letni świnoujścianin usłyszał zarzut włamania i kradzieży mienia o wartości ponad 90 tysięcy złotych, do którego się przyznał. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usłyszał również 28-letni mieszkaniec Szczecina. W związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających w ilości blisko 90 gramów amfetaminy, Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do prokuratora o tymczasowy areszt. Na wczorajszym posiedzeniu świnoujski sąd uwzględnił wniosek i zdecydował o aresztowaniu 28-latka na okres dwóch miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Trzeci z zatrzymanych 23-letni mężczyzna został przekonwojowany do szczecińskiej prokuratury, gdzie będą wykonywane z jego udziałem czynności procesowe w związku z innym przestępstwem.

Autor: asp. sztab. Beata Olszewska
comments powered by Disqus