Niedziela, 16 grudnia 2018r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / TRYTONY 2017 rozdane! Zobacz, kto otrzymał statuetkę

Wydarzenia

TRYTONY 2017 rozdane! Zobacz, kto otrzymał statuetkę

Foto: BIK UM Świnoujście

Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Świnoujście Tryton 2017 otrzymali: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Ryszard Kowalski. Nagrody wręczono w podczas Gali TRYTON 2017 w Hotelu Radisson Blu Resort Świnoujście, połączonej z balem, na którym bawiło się blisko 400 osób. Statuetki TRYTONA przyznawane są nieprzerwanie od 2004 roku.

– Przyznając nagrodę chcemy, jako Miasto, uhonorować osoby i instytucje za wybitne osiągnięcia wpływające na społeczno-kulturalną i gospodarczą aktywizację miasta, promocję jego wizerunku w kraju oraz zagranicą – powiedział podczas Gali Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Kandydatów do nominacji zgłaszają mieszkańcy miasta oraz członkowie Kapituły, w której zasiadają przedstawiciele mediów, Prezydent Miasta, jego Zastępcy i Rzecznik, Przewodniczący Rady Miasta oraz Sekretarz Miasta.

Kolejnym krokiem jest głosowanie Kapituły, w którym wyłonionych zostaje po trzech nominowanych w każdej z trzech kategorii:

- Gospodarka i Przedsiębiorczość
- Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport
- Obiekt Roku

Ci, którzy otrzymują najwięcej głosów, zostają laureatami nagrody TRYTON.  Natomiast nagrodę specjalną przyznaje sam Prezydent Miasta.

Nominowani do  Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON  2017

Kategoria Gospodarka i Przedsiębiorczość

  1. A.K.S. Poland Spółka z o.o.
  2. EL Papa Bartosz Łapiński
  3. Przedsiębiorstwo Transportowo – Usługowe „my Taxi” Marcin Rusin

 Kategoria Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport

  1. Akademia Piłkarska Baltica
  2. Miejska Biblioteka Publiczna im. S. Flukowskiego
  3. Parkrun Świnoujście

Kategoria Obiekt Roku

Radisson  Blu Resort Świnoujście

Laureat w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość A.K.S. Poland jest spółką utworzoną na podstawie doświadczenia dwóch spółek: A.K.S. Metalindustri A/S i A.K.S. Rustfri A/S mających ponad 90-letnie doświadczenie jako dostawca dla przemysłu metalowego. A.K.S. Poland sp. z o.o. została założona w 2005 roku.

Spółka projektuje i produkuje szeroką gamę produktów, w tym: obudowy, szafy, blaty, zbiorniki i prototypy dla przemysłu elektronicznego, farmaceutycznego, chemicznego i spożywczego. Jako firma inżynieryjna i produkcyjna specjalizuje się w produkcji precyzyjnych produktów i optymalizacji kosztów produkcji.

Firma A.K.S. Poland sp. z o.o. dysponuje wszechstronnym i nowoczesnym parkiem maszynowym, włączając maszynę numeryczną do cięcia laserowego, roboty spawalnicze, prasy krawędziowe CNC i specjalne prasy do elementów złącznych itd. Stanowią one podstawę urządzeń produkcyjnych, zapewniając jednolite i precyzyjne produkty.

Spółka od 1 września 2017 r. otworzyła trzyletnią niepubliczną bezpłatną szkołę ponadpodstawowa przy ul. Białoruskiej 2, która prowadzi zajęcia dydaktyczne przy ul. Norweskiej 12. Szkoła prowadzona jest przez A.K.S. Szkoła Techniczna Spółka z o.o.. Branżowa Szkoła I Stopnia w roku szkolnym 2017/2018 oferuje młodzieży przygotowanie do dwóch zawodów: ślusarz, operator obrabiarek skrawających. Po ukończeniu nauki w szkole absolwenci mają zapewnione zatrudnienie w zakładzie. W kolejnych latach szkolnych szkoła zamierza poszerzyć ofertę kształcenia zawodowego, skierowaną zarówno do dziewcząt jak i chłopców. Na tej bazie możliwe jest utworzenie szkoły branżowej II stopnia, po ukończeniu której uczniowie mogą  uzyskać tytuł technika i zdać maturę, uprawniającą do podjęcia studiów.

Laureat w kategorii Działalność Kulturalna, Społeczna, Edukacja i Sport Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego, obchodząca w ubiegłym roku swoje 70 lecie, jest już od lat stałym miejscem kulturalnych spotkań na mapie Świnoujścia. To tu mieszkańcy mogą, także poza sezonem, spotkać znanych ludzi polskiej literatury, a także filmu. W 2017 roku biblioteka gościła w swoich progach chociażby Annę Seniuk, czy Krzysztofa Kowalewskiego. Biblioteka dba o poziom czytelnictwa zarówno u najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców naszego miasta, stale poszerzając swoje zbiory.

Kapituła Nagrody uznała także wieloletnią pracę Biblioteki na rzecz szerzenia kultury słowa w niełatwych dla słowa czasach.

Laureat w kategorii Obiekt Roku Radisson Blu Ressort Świnoujście.  Jego  otwarcie wzbudziło ogromną ciekawość zarówno mieszkańców, jak i wypoczywających na wyspach turystów. Jest to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w naszym kurorcie, który przyciąga uwagę mieszkańców, turystów, spacerowiczów – a trudno nie zauważyć budynku górującego nad strefą uzdrowiskową Świnoujścia z pięknym widokiem. W kurorcie powiało luksusem, co przyciągnęło dodatkową grupę bardziej wymagających turystów. Ładny projekt to efekt konkursu architektonicznego, który inwestor zorganizował razem ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. A nasi niemieccy sąsiedzi mogą teraz nam pozazdrościć nowoczesnego obiektu z ekologicznymi rozwiązaniami. Gości hotelu obsługują elektryczne taksówki, a właściciele elektrycznych aut mogą bezpłatnie skorzystać z ładowarek znajdujących się w garażu. Hotel włącza się również w życie społeczności lokalnej wspierając różne inicjatywy. Najlepszym przykładem jest zaangażowanie w IV Inwazję Morsujących Mikołajów, która odbyła się 9 grudnia 2017 r. Uczestnicy mogli zarejestrować się w hotelu, a na wydarzenie organizatorzy zapraszali z basenu znajdującego się na dachu budynku. Przemyślana promocja nowo otwartego hotelu w ogólnopolskich mediach (TVN, Radio ZET, opiniotwórcza prasa itp.) promuje również nasze piękne miasto, bo Radisson Blu stał się już wizytówką Świnoujścia i jedną z jego największych atrakcji. Dodatkowo obok znajduje się Aquapark, z którego mieszkańcy mogą korzystać na preferencyjnych warunkach. Jest to pierwszy taki obiekt w Świnoujściu i jedną z największych inwestycji rekreacyjnych w kurorcie od lat. Jako świnoujścianie jesteśmy dumni z Radisson Blu, który stał się ważną częścią tkanki społecznej kurortu. Miasto doczekało się hotelu z prawdziwego zdarzenia.

Będący ikoną Świnoujścia hotel zapewnia doskonały wypoczynek, zaledwie 50 m od piaszczystej plaży i lśniących fal. Lokalizacja hotelu umożliwia szybkie i wygodne połączenie z lotniskiem w Heringsdorfie (11 km) i Szczecinie-Goleniowie (80 km). 5 minut od hotelu, tuż przy Promenadzie Nadmorskiej, znajduje się Muszla Koncertowa. Oddalony o kilka kroków Park Zdrojowy zachęca do spacerów wijącymi się wśród bujnej zieleni alejkami.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus