Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Radny Jurkiewicz: Jedyną koalicję zawarłem z mieszkańcami Świnoujścia

Oświadczenie radego Jacka Jurkiewicza

Radny Jurkiewicz: Jedyną koalicję zawarłem z mieszkańcami Świnoujścia

Foto: scie24

Objęcie funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta przez radnego Jacka Jurkiewicza zostało skrytykowane przez jego partyjnych kolegów. Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości wydał dzisiaj w tej sprawie oświadczenie, grożąc konsekwencjami, jeżeli radny nie zrezygnuje ze stanowiska. Jacek Jurkiewicz odniósł się do zarzutów w swoim publicznym oświadczeniu. 

Szanowni Państwo! Drodzy wyborcy!

W związku z opublikowaniem oświadczenia Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu, chciałbym ogromnie przeprosić za to, iż zmuszeni zostali Państwo do uczestnictwa w niesmacznych oskarżeniach, sformułowanych przez moich partyjnych kolegów. Chodzi o wyjaśnienie mojej rzekomej decyzji poparcia koalicji Prezydenta Janusza Żmurkiewicza z Koalicją Obywatelską, w zamian za „stołek” wiceprzewodniczącego Rady Miasta Świnoujścia. Chodzi także o stwierdzenie, iż podjąłem indywidualną decyzję o wejściu do Prezydium Rady Miasta i desygnowaniu mnie na tę funkcję przez „obcy” klub.

Kategorycznie zaprzeczam takim stwierdzeniom i podkreślam, iż jedyną koalicję którą zawarłem – to koalicja z mieszkańcami Świnoujścia. To koalicja na rzecz współpracy, zrozumienia i budowania porozumienia opartego na jasnych i klarownych wartościach. Uczciwości, dialogu i szacunku. Pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta w poprzedniej kadencji, byłem bardzo blisko ludzi. Rozmawiałem z każdym i nie omijałem ludzkich problemów. Dostawałem od mieszkańców wyraźne sygnały, że potrzebują mojego wsparcia.

Będąc wieloletnim członkiem Prawa i Sprawiedliwości sprawując mandat radnego starałem i staram się promować program, który jest tożsamy z programem mojego ugrupowania, który odpowiada na zapotrzebowanie mieszkańców naszego miasta poprzez docieranie z nim również do innych radnych i przedstawicieli władzy wykonawczej, oraz przekonywanie do jego realizacji. Moje sumienie podpowiada mi w tej sytuacji jasno - nie zrobiłem nic złego. Dlatego nie będę komentował zachowania moich partyjnych kolegów. Pozostawiam to Państwa ocenie!

Radny Miasta Świnoujście - Jacek Jurkiewicz

Autor: red.
comments powered by Disqus