Niedziela, 12 lipca 2020r.

Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Miasto szuka wykonawcy pierwszego w Świnoujściu pumtracka

Rekreacja

Miasto szuka wykonawcy pierwszego w Świnoujściu pumtracka

Foto: swinoujscie.pl

Miasto ogłosiło przetarg na budowę specjalnych torów rowerowych przy ulicy Grunwaldzkiej. Na oddanie do użytku pierwszego w Świnoujściu pumptracka wybrana firma będzie miała trzy miesiące.

Pumptrack to tory składające się z muld, zakrętów profilowanych i małych "hopek", pozwalających na rozpędzenie się na jednośladzie i utrzymaniu prędkości bez konieczności pedałowania. Obiekt dedykowany jest nie tylko amatorom terenowej jazdy na rowerze, którzy w tym miejscu będą  ćwiczyć akrobacje i tricki, ale również dla rowerzystów rekreacyjnych, którzy chcą rozwinąć swoją sprawność prowadzenia roweru. Tor nadaje się również do jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. 

Świnoujski pumptrack będzie miał dwa tory o minimalnej szerokości 1,5 m i 1,7 m. Ich nawierzchnia będzie umożliwiała lekką jazdę, dlatego użytkowanie toru powinno być łatwe i bezpieczne. Przy placu powstanie również mała architektura, nie będzie tu jednak toalet. Obiekt nie będzie też monitorowany. 

Na zgłoszenia magistrat czeka do 29 sierpnia. Od podpisania zwycięska firma będzie miała 60 dni na zakończenie budowy. Bardzo optymistycznie patrząc, pumptrack może być gotowy w już styczniu 2020 roku. 

Plac ma powstać na niezagospodarownym obecnie terenie zielonym przed biurami PEC-u przy ulicy Grunwaldzkiej. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus