Środa, 18 maja 2022r.

Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ulica Jachtowa. Kończą budowę drogi dla rowerzystów i chodnika

Miasto

Ulica Jachtowa. Kończą budowę drogi dla rowerzystów i chodnika

Foto: BiK UM Świnoujście

Wykonawca firma „Eurovia” zobowiązał się, że do końca czerwca będą gotowe droga dla rowerów i chodników wzdłuż ulic Jachtowej i Rogozińskiego. Zobacz aktualne zdjęcia.

To czwarty, ostatni odcinek całej trasy rowerowej w ramach projektu „Budowa układu dróg rowerowych w celu umożliwienia dojazdu do węzła przesiadkowego przy ul. Dworcowej/ Barlickiego w Świnoujściu”. Wcześniej wykonano już drogi rowerowe i rowerowo – piesze wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej, Nad Świną oraz ulicy Barlickiego na Warszowie.

Razem z wybudowanymi już wcześniej powstał 10 km szlak rowerowo - pieszy od granicy z Niemcami, przez promenadę, ulicę Uzdrowiskową, szlak "Nad Świną", wzdłuż ulic Jachtowej i Rogozińskiego i Wybrzeżem Władysława IV do przeprawy promowej. Z kolei po drugiej stronie miasta (na Prawobrzeżu) szlak łączy się z drogą dla rowerów wzdłuż ulicy Barlickiego.

Inwestycja jest dofinansowana w kwocie prawie 2,7 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020 w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus