Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region / Kurtaxe równa się bilet autobusowy UBB

Opłata uzdrowiskowa w Niemczech

Kurtaxe równa się bilet autobusowy UBB

Foto: scie24

Od dzisiaj opłata uzdrowiskowa w sąsiednich niemieckich kurortach uprawnia również do bezpłatnego przejazdu wszystkimi połączeniami autobusowymi UBB.

Odwiedzając Ahlbeck, Heringsdorf czy Bansin należy w jednym z automatów lub w informacji turystycznej uiścić opłatę uzdrowiskową (tzw. Kurtaxe lub Lurabgabe). Dotyczy ona zarówno turystów, którzy wybrali się wyłącznie na godzinny spacer niemiecką plażą, jak i tych, których pobyt wynosi więcej niż jeden dzień. Zasady te obowiązują jednak osoby, które nie są mieszkańcami jednej z nadmorskich gmin w Niemczech. Niemieccy mieszkańcy wyspy Uznam również muszą taką opłatę uiszczać, jeśli wybierają się np. do cesarskich miejscowości (Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin). Narodowość tu nie ma żadnego znaczenia. W sezonie opłata wynosi 2,5 euro dziennie za osobę dorosłą, 1,25 euro za dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat. Dzieci do 10 roku życia są zwolnione z opłaty.

Od 1 sierpnia do końca października dokument opłaty uzdrowiskowej uprawnia również do bezpłatnego korzystania z połączeń autobusowych UBB nie tylko na całej wyspie, ale także w centrum Wolgastu oraz na trasie Wolgast-Lubmin. 

Pomysł ma nie tylko pozwolić turystom na lepsze poznanie walorów wyspy Uznam, ale przede wszystkim ograniczyć ruch na drogach B10 i B111, które nie sposób w sezonie pokonać bez stania w korkach. Jeżeli rozwiązanie się sprawdzi, od 1 stycznia 2019 roku stanie się stale obowiązującą zasadą w niemieckich Cesarskich Uzdrowiskach.

Więcej o opłacie uzdrowiskowej w Niemczech przeczytacie tutaj.

Autor: scie24
comments powered by Disqus