Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Egzekwowanie należności z kancelarią windykacją. Jak wybrać skutecznego partnera do walki z dłużnikiem?

Egzekwowanie należności z kancelarią windykacją. Jak wybrać skutecznego partnera do walki z dłużnikiem?

Foto: red.

Niezapłacone należności to prawdziwe utrapienie dla wielu polskich firm. Kiedy polubowne działania nie przyniosły żadnego efektu zaczynamy szukać wsparcia u doświadczonych specjalistów. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na egzekwowanie należności z udziałem kancelarii windykacyjnej. W poniższym artykule podamy 5 wskazówek, które pomogą znaleźć prawdziwych profesjonalistów.

Staranny wybór = szybki zwrot pieniędzy

Dobór firmy windykacyjnej to bardzo ważny krok na drodze egzekwowania należności. Przed zawarciem umowy należy dokonać wnikliwej analizy rynku. Podejmując decyzję o współpracy pod wpływem ładnej oferty lub niskiej ceny to fatalne posunięcie. Dla ułatwienia poszukiwań prezentujemy 5 cennych wskazówek:

  • Rodzaj świadczonych usług – szukając dobrej kancelarii windykacyjnej stawiajmy na podmioty świadczące kompleksowe usługi. Nie warto zawężać się do firm, które oferują jedynie jeden rodzaj windykacji. Dobra kancelaria zagwarantuje nam wsparcie na etapie polubownym, sądowym i komorniczym. Dodatkowo zajmie się wywiadem gospodarczy i doradztwem prawnym. Im szerszy zakres działalności tym korzystniej dla nas. Kompleksować usługi to klucz do szybkiej spłaty należności.

  • Pracownicy – egzekwowanie należności wymaga zaangażowania wielu specjalistów. Upewnijmy się, czy w danej firmie pracują profesjonalni windykatorzy i prawnicy. Warto, by pracownicy kancelarii mieli wiedzę z zakresu komunikacji i negocjacji.

  • Doświadczenie – wiedza poparta doświadczeniem to remedium na nawet bardzo trudny dług. Sprawdźmy, jak długo firma windykacyjna istnieje na rynku. Długoletni staż to znak, że podmiot świetnie sobie radzi w branży. Zawsze możesz też zapytać o statystyki z odzyskiwanych należności. Oczywiście otrzymując informację o 100% skuteczności powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza. Nie ma kancelarii na rynku, która ma 100% skuteczność. Zawsze na drodze tego typu podmiotó staną dłużnicy oszuści lub firmy w stanie upadłości.

  • Rekomendacje – dobra firma może pochwalić się świetnymi rekomendacjami. Sprawdźmy, czy wybrany podmiot takowe posiada. To najbardziej przekonujący sposób, by nawiązać współpracę z kancelarią.

  • Elastyczność – nowoczesne kancelarie prawne stawiają na elastyczność w komunikacji z klientem. Warto wybierać podmioty, które umożliwiają kontakt w prowadzonej sprawie na kilka sposobów. Dobrze jest mieć możliwość wglądu do sprawy poprzez internetowy panel klienta lub kontakt e-mailowy z doradcą. Podstawą jest możliwość telefonicznego informowania o postępach w windykacji, jednak ograniczanie się tylko do tej formy kontaktu nie świadczy dobrze o wybranej przez nas kancelarii.

  • Certyfikaty – stałe doskonalenie wiedzy i zaangażowanie w branżę to dobry znak. Jeśli wybrany podmiot może pochwalić się cenionymi wyróżnieniami w branży możemy śmiało podpisywać umowę.

Autor: red.
comments powered by Disqus