Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Pomóżmy Bartkowi zostać „Człowiekiem bez barier 2016”

Nominacja po wyprawie „Wózkiem przez Polskę”

Pomóżmy Bartkowi zostać „Człowiekiem bez barier 2016”

Foto: scie24/archiwum

Do 21 listopada można oddać głos w XIV edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Wśród 20 półfinalistów o zaszczytny tytuł walczy Bartek Rzońca, niepełnosprawny student ze Świnoujścia. 

Bartek cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne’a. Jego niepełnosprawność nie stanowi bariery w realizacji marzeń. W trzy tygodnie sierpnia 2016 roku pokonał na wózku inwalidzkim 900 km, ze Świnoujścia do Zakopanego. Po drodze odwiedził 20 miast – kolejnych etapów podróży. Wyprawę relacjonowały największe media w Polsce, m.in. TVP i TVN. Jego sukces pokazał, że warto spełniać marzenia, a ograniczenia są tylko w naszych umysłach.

Wyprawa zaowocowała nominacją młodego świnoujścianina przez czasopisma „Integracja” do konkursu „Człowiek bez barier”. Jego celem jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i stanowią źródło motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

„Na stronie niepelnosprawni.pl można wybrać kandydata. Aby to zrobić należy zaznaczyć na kogo głosujesz i wpisać maila w celu autoryzacji. Jest to prosta czynność a znaczy wiele dla mnie. Liczę na wasze wsparcie!” - wyjaśnia student na profilu „Wózkiem przez Polskę”.

Autor: scie24
comments powered by Disqus