Poniedziałek, 18 czerwca 2018r.

Imieniny: Marka, Elżbiety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata!

Projekt „Zielona Ławeczka”

Piękny ogród wokół Waszego domu może powstać jeszcze tego lata!

Foto: RadomNews.pl

Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchamia III edycję ogólnopolskiego projektu grantowego „Zielona Ławeczka”. To ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty, w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

– Naszym celem jest zazielenianie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami. – mówią organizatorzy akcji. – Zależy nam, aby ogrody były tworzone z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękami. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na swoje otoczenie, a my z wielką radością w tym pomagamy.

Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1200 zł. Na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów maksymalnie 800 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również „zieloną ławeczkę” (koszt 400 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu) do ustawienia w odnowionym miejscu.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki" cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno społecznym, jak i medialnym. Dzięki temu powstało 50 przyosiedlowych mini ogrodów. Wszystkie stanowią chlubę mieszkańców, którzy pielęgnują je, starają się upiększać oraz powiększać.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie ww.zielonalaweczka.pl w zakładkach O Konkursie, Plan Działań i Regulamin. Wszystkie pytania możecie kierować na naszego maila [email protected] lub pod numer 507 006 579.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus