Sobota, 26 maja 2018r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Policzymy rowerzystów na polsko - niemieckiej ścieżce

Rozmaitości

Policzymy rowerzystów na polsko - niemieckiej ścieżce

Foto: BIK UM Świnoujście

Czujnik liczący rowerzystów zamontowano na pieszo – rowerowej trasie łączącej Świnoujście z sąsiednimi niemieckimi kurortami Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. – Wiemy już przykładowo, że wczoraj, we wtorek 16 maja 2017 r., ścieżką przejechało niemal 2300 rowerzystów – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Transgraniczna trasa rowerowa jest bodaj najbardziej uczęszczaną taką ścieżką w mieście i to nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok.

– Do tej pory mogliśmy jedynie szacunkowo oceniać, ilu rowerzystów korzysta z niej każdego dnia.  A dzięki czujnikowi będziemy mieli rzetelne dane na ten temat – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Ilu rowerzystów przyjeżdża z Niemiec, ilu jedzie ze Świnoujścia i ogólne dokładne podsumowanie liczby korzystających.

Pomiar natężenia ruchu rowerowego odbywa się automatycznie dzięki czujnikom (pętlom indukcyjnym), zatopionym w nawierzchni drogi rowerowej i zliczającym przejeżdżających rowerzystów.

Instalacja liczników rowerowych to rozwiązanie popularne w wielu europejskich miastach. Poza dostarczaniem danych liczbowych, pomagają one promować rower jako codzienny środek transportu.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus