Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Ważna informacja dla mikroprzedsiębiorców

Urząd Skarbowy

Ważna informacja dla mikroprzedsiębiorców

Foto: scie24

W każdym urzędzie skarbowym w listopadowe wtorki będzie można uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Akcja skierowana jest w szczególności do mikroprzedsiębiorców – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

W dniach 7, 14, 21, 28 listopada o godz. 13.00 w Urzędzie Skarbowym w Świnoujściu będą prowadzone bezpłatne szkolenia w zakresie JPK_VAT, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak  go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.

Więcej na www.jpk.mf.gov.pl

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus