Wtorek, 20 listopada 2018r.

Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Lepiej mnie kochaj niż bij

Kampania społeczna

Lepiej mnie kochaj niż bij

Foto: Engin_Akyurt / pixabay

Kampania „ Białej Wstążki” to największa na  całym świecie akcja mająca na celu zatrzymanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na zjawisko przemocy wobec płci przeciwnej. Od 2008 roku w listopadzie, pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, działającego w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, organizują tę akcję na terenie naszego miasta.

Kampania skierowana jest przede wszystkim do mężczyzn i ma na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestii przemocy i powstrzymania się przez mężczyzn od wszelkich form jej stosowania. Kobiety w sytuacjach konfliktowych są wciąż bardziej zagrożone niż mężczyźni. Przemoc ma wpływ na ich życie nawet wiele lat po wyjściu z jej kręgów. Jeszcze w wielu krajach na świecie kobiety cierpią w milczeniu, nie mając prawie żadnych szans na sprawiedliwość, pomoc czy wsparcie.

Rodzajów skutecznych sposobów walki ze zjawiskiem przemocy jest wiele, Kampania jest niewątpliwie jedną z nich. Przede wszystkim podnosi społeczną świadomość, iż każdy z nas ze względu na płeć, wyznanie, kolor skóry, upodobania ma równe prawa do zapewnienia sobie bezpieczeństwa fizycznego, psychicznego, ekonomicznego oraz poszanowania własnej godności.
W ramach Kampanii na terenie miasta Świnoujścia rozklejane będą plakaty informacyjne dla jego mieszkańców. Dowiedzieć się z nich będzie można o terminach proponowanych zajęć, warsztatów oraz konkursów przeprowadzanych przez specjalistów z dziedziny przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Szczegółowy program Kampanii „Białej Wstążki” pod hasłem „Lepiej mnie kochaj niż bij” znajdą Państwo na stronie www.mopr.swinoujscie.pl. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

Autor: MOPR Świnoujście
comments powered by Disqus