Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Zbiórka krwi w Świnoujściu w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

Rozmaitości

Zbiórka krwi w Świnoujściu w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

Foto: Policja

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

Krew jest najcenniejszym darem i nigdy nie jest jej za dużo. Dlatego świnoujscy policjanci włączyli się w kolejną edycję akcji „SpoKREWnieni służbą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Oddając krew, funkcjonariusze podzielili się cząstką siebie z potrzebującymi.

Dziś w godzinach porannych kilkunastu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu stawiło się w Stacji Krwiodawstwa, by w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą" oddać krew. Stróże prawa, mając świadomość, że ich krew może uratować ludzkie życie, podzielili się z najbardziej potrzebującymi tym drogocennym płynem. Wśród nich znalazł się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu mł. insp. Andrzej Mordak oraz Przewodniczący NSZZ Policjantów kom. Piotr Marchalewski. Stróże prawa oddający krew doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakim bezcennym lekiem ona jest, bowiem nie raz byli świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na operacyjny stół.

Krew i preparaty tworzone na jej bazie uratowały zdrowie i życie niezliczonej liczbie ludzi. Zapotrzebowanie na ten surowiec jest ogromne. Krwiodawstwo i krwiolecznictwo ściśle zależą od ludzi dobrej woli. W szeregach Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu jest wielu honorowych krwiodawców, którzy regularnie oddają krew potrzebującym. Oddając dziś krew, oprócz wsparcia chorych i ofiar wypadków, oddali hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 
Podczas dzisiejszej akcji policjanci oddali już kilka litrów krwi, w ciągu następnych dni będą się zgłaszać kolejni chętni.

Akcja, choć w głównej mierze mobilizująca służby mundurowe, stwarza również możliwość dla wszystkich tych, którzy oddając krew, chcieliby pomóc innym. Takie wspólne działania dają poczucie integracji wokół idei krwiodawstwa. Pamiętajmy, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym darem ratującym zdrowie i życie.

Do akcji oddawania krwi może przyłączyć się każdy z nas. Policjanci zachęcają do udziału w zbiórce krwi także innych mieszkańców Świnoujścia.  Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących. Każdego dnia, tylko drugi człowiek może ocalić ofiarę wypadku czy osobę wymagającą rozległej operacji, związanej ze znaczną utratą płynnej tkanki, ponieważ krwi nie da się wyprodukować w żadnym laboratorium. Krew jest lekiem, którego nic nie może zastąpić. Jedyną szansą dla chorych są ci, którzy chcą podzielić się tym bezcennym darem. Może jej potrzebować każdy z nas, w najmniej spodziewanym momencie. 

Przypominamy, że każdy kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać dawcą szpiku.

Autor: asp. sztab. Beata Olszewska
comments powered by Disqus