Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Kolejna rowerowa wyprawa Krzysztofa Zembrzuskiego

Wydarzenia

Kolejna rowerowa wyprawa Krzysztofa Zembrzuskiego

Foto: Organizator

Miłośnik dwóch kółek i mieszkaniec naszego miasta Pan Krzysztof Zembrzuski po raz kolejny rusza w trasę. Tym razem Świnoujścianin pragnie na swój sposób uczcić przypadającą w tym roku setną rocznice odzyskania niepodległości. A że lubi jazdę rowerową pragnie to zrobić przy pomocy roweru jadąc wzdłuż granic naszego kraju.

Trasa jego samotnego rajdu będzie wiodła wzdłuż granicy morskiej oraz lądowych - wschodniej, południowej i zachodniej. Po drodze, w miarę możliwości, będzie się starał zachęcić spotykanych po drodze innych cyklistów do wspólnej jazdy.

Tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości pragnie spędzić nie tylko na odchodach oficjalnych akademiach czy festynach, ale także połączyć z dbaniem o swoją kondycję fizyczną. Podczas jazdy planuje zwiedzanie różnorodnych, ciekawych zakątków naszego kraju, związanych nie tylko z piękną przyrodą ale przede wszystkim z martyrologią narodu polskiego.

Do jazdy rowerem Pan Krzysztof zachęca zawsze i wszędzie, a w jego dotychczasowym dorobku są trasy które pokonał już nie jeden raz, m.in.:
Świnoujście – Hel – Gdańsk – Krynica Morska – Świnoujście
Świnoujście – Szczecin – Słubice – Świecko – Krosno Odrzańskie – Zgorzelec – Świnoujście

Nie straszne jest mu także pokonanie trasy wokół Zalewu Szczecińskiego w ciągu dnia. Bierze czynny udział w maratonach rowerowych organizowanych przez miejscowy rowerowy klub sportowy KS UZNAM Świnoujście. Dwukrotnie brał udział i przejechał całą trasę maratonu Tour De PoMorze 700 km Non Stop.

Dwa lata temu pokonał trasę która wiodła przez całe wybrzeże, Żuławy, północną Warmię i Pojezierze, wschodnią część kraju aż do Ustrzyk Górnych. Następnie po przekątnej polski powrócił do Świnoujścia. Pokonał wtedy jednorazowo 2876 km. Tym razem pragnie pokonać trasę o długości około 3500 km.

Świnoujścianin prosi o wsparcie  znajomych, rodzinę, przyjaciół oraz wszystkich lubiących jazdę i podróże rowerowe: – Wspierajcie mnie, abym wytrwał w swoim zamierzeniu, przejechał całą trasę w zdrowiu, bez kontuzji czy awarii. Dzięki Waszemu wsparciu będzie mi się lepiej pedałować.  Do zobaczenia po powrocie!  

Autor: Organizator
comments powered by Disqus