Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Świnoujście z Karpaczem - Karpacz ze Świnoujściem

Wydarzenia

Świnoujście z Karpaczem - Karpacz ze Świnoujściem

Foto: BIK UM Świnoujście

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i Zastępca Burmistrza Gminy Karpacz Kamila Cyganek podpisali porozumienie o współpracy w organizowaniu wypoczynku dzieci i młodzieży z Karpacza w Świnoujściu i odwrotnie – naszych w Karpaczu.

– Karpacz jest jednym ulubionych miejsc zimowego wypoczynku świnoujścian; takim naszym zimowym zapleczem – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. 

– Z kolei Świnoujście jest najbliższą miejscowością nad morzem dla mieszkańców Karpacza – odparła zastępca burmistrza Kamila Cyganek i dodała: – Lista chętnych na przyjazd do Państwa miasta zapełniła się błyskawicznie.

Prezydent podkreśla, że jest to umowa korzystna dla obu miast, ponieważ  dzieci i młodzież będą miały możliwość darmowego zwiedzania i korzystania z wielu atrakcji jakie udostępniają oba miasta.

– U nas wejdą na latarnię morską, zwiedzą świnoujskie fortyfikacje, muzeum, podziemne miasto, popłyną statkiem białej floty – wymienia zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka. – Na podobnych warunkach nasze dzieci będą wypoczywały w Karpaczu.

Obie strony dodają, że to również doskonała forma propagowania wiedzy oraz znajomość z zakresu historii naszych regionów. Koordynatorem wyjazdów będą szkoły.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus