Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / O co najczęściej zakładają się kobiety?

O co najczęściej zakładają się kobiety?

Foto: O.L.G.

Zakłady bukmacherskie najczęściej kojarzą się ze sportem. Nic więc dziwnego, że głównie obstawiają je mężczyźni. Wbrew pozorom jednak, niektóre kobiety również siadają przed komputerem bądź wybierają się do kolektur, by spróbować swojego szczęścia w grach losowych.

„W Polsce prawie pięć milionów ludzi przynajmniej raz w życiu obstawiło zakład sportowy. Wśród nich jest tylko 8 procent kobiet” – możemy przeczytać w artykule Anity Czupryn, zamieszczonym na stronie polskatimes.pl. Rzeczywiście, płeć piękną rzadko interesują wydarzenia sportowe. Poza tym, bardziej odpowiadają im bezpieczniejsze rozrywki od hazardu. Jednakże nowelizacja ustawy o grach losowych, która weszła w życie w kwietniu 2017 roku, sprawiła, że obstawianie zakładów stało się lepiej uregulowane i kontrolowane przez państwo. Polscy bukmacherzy, by działać legalnie na terenie naszego kraju, muszą otrzymać licencję Ministerstwa Finansów i urządzać zakłady wyłącznie w oparciu o regulamin, zaakceptowany przez tę instytucję.

Propozycje koncesjonowanych bukmacherów, w zakresie oferty zakładów wzajemnych, stają się coraz bardziej różnorodne. Coraz szerszy wybór wydarzeń, które można obstawiać, wychodzący poza sport, przyciąga również spragnione wrażeń kobiety, chcące spróbować swojego szczęścia w zakładach bukmacherskich.

Jakie zakłady wzajemne u polskich bukmacherów interesują panie?

Kobiety, jak już zostało wcześniej powiedziane, rzadko bywają miłośniczkami sportu. Zdecydowanie chętniej decydują się na udział w zakładach specjalnych, których na rynku bukmacherskim wciąż przybywa. Zwykle decydują się na pierwszy zakład, stawiając odebrany od bukmachera bonus bez depozytu – stosując specjalny kod bonusowy można wtedy zagrać za 10 zł, 20 zł czy 30 zł w zależności od bukmachera (tu lista takich bonusów: www.legalsport.pl/bonusy-bukmacherskie/bonus-bez-depozytu). Dzieki temu nie trzeba angażować swoich środków, a w przypadku wygranej można zyskać podwójnie.

Polscy operatorzy proponują im gry związane bezpośrednio z wydarzeniami filmowymi, kulturalnymi, społecznymi i politycznymi (choć te ostatnie są obstawiane przez panie nieco mniej chętnie). Można na przykład postawić na zwycięzcę brytyjskiego muzycznego show „The Voice” czy szwedzkiego „Melodifestivalen”. Dla zagorzałych fanek kina interesujące są również typowania Oscarowych filmów czy odtwórców głównych ról – najpierw mają okazję wytypować osobę oraz film, które ich zdaniem na pewno otrzymają nominacje do statuetek. Bliżej samej gali wręczenia nagród natomiast będą mogły postawić na zwycięzców każdej z kategorii. Co więcej, mogą się też pojawić pytania dodatkowe – na przykład o kolor sukienki, w jakiej wystąpi konkretna gwiazda.

Jeśli chodzi o wydarzenia muzyczne, nie mogłoby zabraknąć również typowania zakładów, związanych z rozdaniem nagród Grammy. Uczestnicy zakładów, w tym również panie, będące na bieżąco z obecnymi przebojami, mogą obstawiać zakłady w kategoriach „Album Roku”, a także „Nagranie Roku”, jak również „Piosenka Roku” czy wreszcie „Najlepszy Nowy Artysta”.

Kobiety, które interesują się polityką, mogą obstawiać między innymi zwycięzców wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii czy wyborów prezydenckich w USA. Mogą też na przykład zdecydować, jak długo Donald Trump będzie prezydentem (najprawdopodobniejszym rokiem zakończenia jego prezydentury wydał się bukmacherom 2021 z kursem 2,75, natomiast najmniej możliwym – 2024).

Czasem trafiają się też inne zakłady, dotyczące bezpośrednio życia ważnych osobistości. Bukmacherzy bardzo często zadawali pytania odnośnie brytyjskiej rodziny królewskiej. Najpopularniejsze z nich to typowanie imion kolejnych dzieci pary książęcej - Kate i Williama.

Oczywiście, nie można generalizować, bo wśród kobiet na pewno znajduje się też wiele fanek sportu. Choć może nie tak często obstawiają wydarzenia piłkarskie, zdarza im się zajrzeć do gier dotyczących piłki siatkowej lub na przykład tenisa czy też jazdy konnej.

Jaka oferta bukmacherska dla kobiet jest dostępna za granicą?

Podobne propozycje specjalnych zakładów wzajemnych można znaleźć u zagranicznych bukmacherów. Platformy zagraniczne również oferują typowanie zwycięzcy Oscarów czy wyborów prezydenckich w USA. Nie brakuje też pytań o Grammy oraz Melodifestivalen. Prócz tego można się natomiast spodziewać kwestii związanych z „Grą o tron” (na przykład pytanie o to, kto w 2018 roku zostanie władcą Westeros) czy kto zostanie następnym odtwórcą roli Jamesa Bonda.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać, graj u legalnych bukmacherów – odpowiedzialnie i zgodnie z prawem.

Autor: O.L.G.
comments powered by Disqus