Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Świnoujście - Piaski - Świnoujście: na piechotę

Rozmaitości

Świnoujście - Piaski - Świnoujście: na piechotę

Foto: Organizator

Dzisiaj rano do Świnoujścia przyjdą Oliwia Kowalska oraz Janusz Korkosz, którzy dnia 8.06.2018 wyruszyli ze Świnoujścia na wschód, by dnia 27.06.2018 dojść do granicy w Piaskach i zawrócić... Podczas tej wyprawy Oliwia i Janusz ustanowili kilka rekordów.

Oliwia jest jedyną kobietą odnotowaną w Poczcie Bałtyckich Długodystansowców (www.Poczet.PoPiasku.pl), która podczas jednej wyprawy przeszła nasze wybrzeże tam i z powrotem. Jest też najmłodszą kobietą odnotowaną w Poczcie, ma 12 lat oraz 1800 km pokonanych wzdłuż Bałtyku na piechotę (podczas czterech wypraw). 
 
Janusz (ojczym Oliwii), jest drugim w Poczcie mężczyzną, który podczas jednej wyprawy przeszedł nasze wybrzeże od Świnoujścia do Piasków i z powrotem, lecz pierwszym, który podczas wyprawy nie korzystał z kwater (wraz z Oliwą nocował wyłącznie pod namiotem). Ponadto, w maju Janusz pokonał dystans Świnoujście - Piaski samotnie, jest więc też pierwszym "bałtyckim długodystansowcem", który w ciągu niecałych trzech miesięcy przeszedł 1200 km.
Autor: Organizator
comments powered by Disqus