Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych

Rozmaitości

Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych

Foto: MabelAmber / pixabay

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw i wycieczek rowerowych szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń. Bezpieczeństwo uczestników zależy nie tylko od innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim od samych rowerzystów biorących udział w wycieczkach i rajdach. Dlatego też Fundacja postanowiła rozpocząć edukację uczestników swoich wyjazdów jak i innych rowerzystów. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał środki i przygotował cykl szkoleń z pierwszej pomocy.

Dzięki głosom oddanym przez mieszkańców naszego województwa w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Zachodniopomorskiego na projekt „Pierwsza pomoc oraz wyposażenie apteczek pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych” Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego na przeprowadzenie tematycznych szkoleń.

„Jestem głęboko przekonany, że taka wiedza jest bezcenna dla każdego z nas. Im więcej wśród nas osób, które posiadają wiedzę jak się zachować w przypadku wystąpienia zdarzenia, tym sami jesteśmy bezpieczniejsi. Najważniejsze w ratowaniu życia i zdrowia osób poszkodowanych w różnego typu wypadkach są pierwsze cztery minuty po zajściu zdarzenia. Są to tak zwane „złote” minuty. Im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku, ma osoba poszkodowana. Dlatego chcemy szkolić uczestników naszych wycieczek i wypraw z pierwszej pomocy, aby dzięki temu jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo rowerzystów” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Szkolenia odbędą się w trzech lokalizacjach:

- w Mierzynie w dniu 6 października 2018 roku w budynku DGS Poland
(link do wydarzenia: facebook.com/events/277968686171257)

- w Świnoujściu w dniu 7 października 2018 roku w Kapitanacie Portu,
(link do wydarzenia: facebook.com/events/394268614443176)

- w Szczecinie w dniu 21 października 2018 roku w budynku DGS Business Services.
(link do wydarzenia: www.facebook.com/events/314977199279764)

W każdym szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 30 osób. Zgłoszenia na szkolenia należy przesyłać na adres wojtek.marciniak@gryfus.szczecin.pl. Z racji ograniczonej ilości uczestników o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.
W przypadku większego zainteresowania Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus planuje kolejne szkolenia na które również będzie starała się pozyskać środki od instytucji i sponsorów.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus dziękuje DGS Poland, DGS Business Services oraz Urzędowi Morskiemu w Szczecinie za udostępnienie swoich pomieszczeń na potrzeby szkoleń. Udział we wszystkich szkoleniach jest bezpłatny.

Dzięki środkom z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego każdy uczestnik szkoleń otrzyma dobrze wyposażoną rowerową apteczkę pierwszej pomocy. Szkolenia przeprowadzą ratownicy medyczni i każdy przeszkolony otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia. Poza szkoleniami z pierwszej pomocy, Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przygotowuje szkolenia serwisowe, które będą miały na celu praktyczną naukę usuwania podstawowych usterek w rowerze oraz właściwe serwisowanie roweru.

Autor: Gryfus Szczecin
comments powered by Disqus