Środa, 22 marca 2023r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Podróż kamperem – plusy i minusy

Rozmaitości

Podróż kamperem – plusy i minusy

Foto: arch.

Posiadanie kampera lub przyczepy kempingowej na własność wiąże się z wygodą i niezależnością. Pojazdy tego typu doskonale sprawdzają się w czasie wycieczek objazdowych, podczas których nie trzeba zawracać sobie głowy poszukiwaniem i rezerwacją noclegu. Wystarczy jedynie znaleźć najbliższe pole kempingowe, gdzie będzie można nabrać sił i energii do dalszej podróży. Ale nie tylko dlatego popularność karawaningu wciąż rośnie. Sprawdź, dlaczego na najbliższą wycieczkę jako środek transportu warto obrać kamper.

Co wpływa na wybór środka transportu?

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Kongsberg Automotive, Polacy najczęściej podróżują samochodem. Aż 60 proc. badanych zadeklarowało, że ten środek transportu jest według nich najlepszy. Okazuje się, że na wybór taki a nie inny składa się cała masa czynników takich jak szybkość przemieszczania się z miejsca do miejsca czy niezależność od innych podróżujących. Podróżując własnym pojazdem można w każdej chwili zrobić postój, jak również dobrać najbardziej ekonomiczną trasę przejazdu. Do tego dochodzi komfort podróży i możliwość zabrania dużego bagażu. Wszystkie te warunki i jeszcze więcej spełnia kamper. Jest on mobilnym domem, który pozwala przygotować posiłek czy zregenerować organizm. Nic więc dziwnego, że coraz chętniej jako środek transportu obieramy właśnie jego.

Bezpieczeństwo w podróży

Prawie 80 proc. badanych zapytanych o to, w którym ze środków transportu czują się najbezpieczniej, wskazało samochód. Może to wynikać z coraz to wyższego komfortu jazdy czy też poczucia niezależności i swobody w podejmowaniu decyzji o sposobie jazdy. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia też pakiet ubezpieczeń, zawierający OC, AC, Assistance i NNW (przykładowy znajdziesz tutaj:https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/). Ceny skrojonych na miarę ofert mogą znacznie się od siebie różnić u poszczególnych ubezpieczycieli, do tego zależą od wartości i rodzaju kampera lub przyczepy kempingowej. Oczywiście najczęściej jest tak, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższa cena składki ubezpieczeniowej.

Oprócz wymienionych wyżej polis przyda się również ubezpieczenie turystyczne, która zapewni nam wsparcie medyczne poza granicami kraju. Jest świetnym uzupełnieniem darmowej (dla każdego korzystającego z dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego) karty EKUZ, jaką powinien wyrobić sobie każdy uczestnik podróży jeszcze przed wyjazdem.

Autor: red.
comments powered by Disqus