Czwartek, 29 lutego 2024r.

Imieniny: Lecha, Lutosława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / 100 pływaków popłynie dla Niepodległej

Wydarzenia

100 pływaków popłynie dla Niepodległej

Foto: Organizator

Już w najbliższą niedzielę 11.11.2018 r. o godz. 10:00 w niecodzienny sposób pływacy w Świnoujściu uczczą 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W akcji "3 x 100 lat Niepodległości, 100 pływaków i 100 km do przepłynięcia" 100 osób przepłynie symboliczną odległość 100 km.

Akcja ma charakter patriotyczny i uzyskała patronaty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

- Ten wspaniały pomysł przypadł do gustu wielu świnoujścianiom ale i nie tylko. Przyjeżdżają do Świnoujścia pływacy z naszego regionu: Stargardu, Szczecina i Polic. Tak duże zainteresowanie naszą akcją spowodowało, że 100 osób chętnych do godnego uczczenia 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości było zapisanych już na miesiąc przed akcją. To bardzo cieszy, mobilizuje i motywuje do działania przy organizacji tak szczytnej imprezy - mówi Michał Stefaniak instruktor ratownictwa wodnego i trener pływania.

Na pływalni miejskiej w Świnoujściu zawiśnie jedna z flag, które wywieszane są na świnoujskiej latarni w dniu święta flagi państwowej. Na pewno będzie robiła wrażenie.

Pływacy będą płynęli w specjalnie przygotowanych na tą okoliczność czepkach oraz po przepłyniętych 40 basenach na ich szyi zawiśnie okazjonalny medal.

Organizatorem akcji jest stowarzyszenie Polskie Ratownictwo Wodne, które zachęca, motywuje i przygotowuje dzieci i młodzież do szkoleń z zakresu ratownictwa wodnego.

Wpółorganizatorami są OSiR Wyspiarz Świnoujście oraz Szkoła Pływania AQUADO.
Podziękowania należą się sponsorowi naszej akcji, którym jest Hotel Trzy Wyspy.

Szczegóły naszej akcji znajdziecie Państwo na naszej stronie, na którą serdecznie zapraszamy:
www.facebook.com/3x100PL

Autor: Polskie Ratownictwo Wodne
comments powered by Disqus