Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Sprawdź z którym komitetem jest Ci po drodze

Wybory europejskie 2019

Sprawdź z którym komitetem jest Ci po drodze

Foto: latarnikwyborczy.pl/archiwum

Czy wiecie, że 60% aktów prawnych, które obowiązują w Polsce zostało uchwalonych przez europarlamentarzystów? To tylko jeden z licznych powodów, dla których warto wziąć udział w dzisiejszych wyborach. Prawdopodobnie już wiecie, na kogo oddacie swój głos, mimo to warto przed postawieniem krzyżyka przy nazwisku określonego kandydata jeszcze raz sprawdzić zgodność własnych pogladów z programem wszystkich komtetów.

Latarnik wyborczy to aplikacja składająca się z 24 pytań, które umożliwiają wyborcom sprawne i rzetelne  porównanie własnych poglądów politycznych z programami komitetów startujących w wyborach powrzechnych. To jedyne narzędzie w Polsce. które opiera się na faktycznych odpowiedziach udzielonych przez wszystkie komitety (z wyjątkiem Koalicji Europejskiej), a nie na analizie programów partii. Jego ogromnym plusem są opcjonalne wyjśnienia zgadnienia oraz interesujące zestawienie agumantacji za i przeciw.

Autorem Latarnika wyborczego jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, która od 2005 roku przygotowuje aplikację  przy okazji wszystkich wyborów powszechnych (z wyjątkiem samorządowych). Z ostatniego Latarnia skorzystało już poad 600 tysięcy użytkowników.

Zachęcamy do wpełanienia testu. Można go znaleźć na www.latarnikwyborczy.pl

Autor: scie24
comments powered by Disqus