Poniedziałek, 1 czerwca 2020r.

Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / ZHR - Ogień Niepodległości

Rozmaitości

ZHR - Ogień Niepodległości

Foto: III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to nasze wspólne święto. Program ZHR - Ogień Niepodległości to zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce, 10 listopada o godzinie 19:18, zapłonęły ogniska jednoczące tych, którzy wspólnie chcą uczcić pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.

W przeddzień 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR im. Zawiszy Czarnego ze Świnoujścia oraz zaproszony X Szczep "Gniazdo" ZHP z Międzyzdroje spotkali się wspólnie przy jednym harcerskim ognisku obrzędowym w Świnoujściu. O godzinie 19:18 ognisko niedaleko mariny trwało na niepodległosciowej gawędy historycznej, harcerki i harcerze wspólnie odśpiewali hymn harcerski oraz znane i mało znane harcerskie piosenki.

Ogień Niepodległości to akcja otwarta dla wszystkich tych, którym nie jest obojętna pamięć o historii naszego narodu i chcieliby zarazić swoją lokalną społeczność ideą świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przy wspólnym ogniu.

Działania są zainicjowane przez organizacje harcerskie, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wydarzeń: www.ogienniepodleglosci.pl lub www.facebook.com/niepodleglosciogien.

Autor: III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR
comments powered by Disqus