Niedziela, 29 stycznia 2023r.

Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Prowadzisz firmę i zatrudniasz pracowników? Skorzystaj z dofinansowania!

Rozmaitości

Prowadzisz firmę i zatrudniasz pracowników? Skorzystaj z dofinansowania!

Foto: Organizator

Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu informuje, iż w ramach Tarczy Antykryzysowej przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dofinansowania do wynagrodzeń dla pracowników.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, zatrudniający osoby na podstawie umowy o pracę, umowy o pracę nakładczą, umowy zlecenia, innej umowy o świadczenie usług.

Jaką kwotę dofinansowania może otrzymać przedsiębiorca, jeżeli zatrudnia pracowników?

W przypadku spadku obrotów o co najmniej 30%

Można otrzymać kwotę stanowiącą sumę 50% wynagrodzeń poszczególnych pracowników wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 50 % kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy.

W przypadku spadku obrotów o co najmniej 50%

Można otrzymać kwotę stanowiącą sumę 70% wynagrodzeń poszczególnych pracowników wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 70 % kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy.

W przypadku spadku obrotów o co najmniej 80%

Można otrzymać kwotę stanowiącą sumę 90% wynagrodzeń poszczególnych pracowników wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne należnych od tych wynagrodzeń, jednak nie więcej niż 90 % kwoty minimalnego wynagrodzenia, powiększonego o składki na ubezpieczenia społeczne od pracodawcy.

Więcej informacji:
www.swinoujscie.praca.gov.pl
nr tel. 91-321-97-71

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus