Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Świnoujście jedną z atrakcji pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania

Rozmaitości

Świnoujście jedną z atrakcji pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania

Foto: Organizator

Fort Gerharda i Stawa „Młyny” oraz Transgraniczna Promenada Świnoujście - Heringsdorf, promenada i samo Świnoujście, a także przystań U-Bootów w Karsiborze i sam Karsibór od dziś można zwiedzać online, dzięki pomerania360.eu! Miasto i jego atrakcje są punktami pierwszej wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania. 

Świnoujście i okoliczne atrakcje znalazły się wśród około 120 najatrakcyjniejszych miejsc polsko-niemieckiego pogranicza, które zostały umieszczone na trasie wirtualnej wycieczki po Euroregionie Pomerania. Żeby z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę pomerania360.eu i poruszać się po niej za pomocą telefonu lub myszki.

Wirtualna wycieczka po Euroregionie Pomerania to zbiór połączonych ze sobą panoram 360° z powietrza i z perspektywy wzroku człowieka, uzupełnionych o ciekawostki krajoznawcze w formie plansz z tekstem oraz nagrań audio. Dodatkowo stronę można oglądać w trybie kontrastu i z powiększoną czcionką.  

Dzięki temu każdy może zwiedzać Euroregion Pomerania bezpiecznie, bez ograniczeń.

- Tworząc wirtualną wycieczkę chcieliśmy pokazać, że podczas pandemii też można podróżować - mówi Wojciech Heliński z Forum Turystyki Regionów. - Każdy, podczas wirtualnej wycieczki, może oglądać budynki od wewnątrz - zwiedzać wystawy w muzeach i wnętrza kościołów, z lotu ptaka podziwiać tereny rozlewisk i obszarów chronionych oraz miasta i wsie, docierać do miejsc trudno dostępnych drogą lądową, szybko przemieszczać się między miejscowościami i przekraczać polsko-niemiecką granicę.   

Na stronie pomerania360.eu podajemy również aktualne informacje o sytuacji epidemiologicznej w Polsce i Niemczech. 

Materiały do wirtualnej wycieczki były zbierane przez 5 miesięcy. Powstało ponad 3000 zdjęć, wykonanych za pomocą  profesjonalnego sprzętu fotograficznego z użyciem drona w powietrzu i statywu z głowicą panoramiczną na ziemi. Mapa wirtualnej wycieczki zawiera 80 panoram z ziemi i 40 z lotu ptaka. 

- Celem projektu jest także udowodnienie, że można promować turystykę w trudnych czasach, a wykorzystując nowoczesną technikę dobrze przygotować się do odwiedzenia tych wspaniałych miejsc w niedalekiej już - mamy wszyscy nadzieję - przyszłości - mówi Wojciech Heliński.

O projekcie

Strona pomerania360.eu z wirtualną wycieczką po Euroregionie Pomerania to część projektu “Wirtualne podróże wzdłuż Odry i wokół Zalewu Szczecińskiego”, który jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Liderem projektu jest polskie stowarzyszenie Forum Turystyki Regionów ze Szczecina - www.forumturystyki.pl 

Partnerem po stronie niemieckiej jest Förder- und Entwicklungsgesellschaft Vorpommern -Greifswald mbH z Pasewalku - www.feg-vorpommern.de/pl.

Autor: Anna Duda
comments powered by Disqus