Poniedziałek, 29 maja 2023r.

Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się na grze po Świnoujściu

Rozmaitości

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkali się na grze po Świnoujściu

Foto: III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR

W weekend o 10.30 rozpoczęła się gra dla zuchów po Parku Zdrojowym, a o godz. 12 wszyscy się spotkaliśmy na wspólnym apelu gdzie II zastęp harcerzy "Ignis" zdobył miano najlepszego zastępu w szczepie oraz Złotą Wstęgę Światowida. Stało się tak, ponieważ w rywalizacji między zastępami w roku harcerskim 2021/2022 zdobył, najwięcej, bo aż 441 punkty. 

Ćwik Marcel Bachryj został zastępowym harcowników, dh Oliwia Wiśniewska została mianowana na podzastępową w I Zastępie Harcerek "Stryjanny", och. Antonina Strzelczyk również ma nową funkcję, jaką jest pełniąca obowiązki przybocznej w 27 Świnoujskiej Drużyny Harcerek "Rzepichy" im Mieszka 1, a natomiast och. Maja Myszkowska została mianowana na funkcje pełniącej obowiązki przybocznej w 22 Świnoujskiej Gromadzie Zuchenek "Dwór Neptuna". Także podczas tego apelu został wręczony specjalny dyplom oraz tytuł Sulimczyka związany z ukończonym kursem przybocznych dla ćwika Rocha Rupara. Później odkurzyliśmy obozowe pląsy, a także przywitaliśmy nowe twarze w naszym gronie! Po zakończeniu części zuchowej i harcerskiej, wędrownicy i wędrowniczki pojechali na rowerach do Międzyzdrojów na 75-lecie harcerstwa w tym mieście. Podczas tego wydarzenia mieliśmy ognisko, apel oraz film o II Wojnie Światowej - Orlęta. Grodno 39.

Z taką energią wkroczyliśmy w nowy rok harcerski! Aby przeżyć harcerską przygodę wystarczy przyjść na zbiórkę.

Jeżeli ktoś nie zdążył zapisać swojej pociechy – jest jeszcze na to czas! Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dziecko uczy się w klasach podstawówki lub liceum, przeczytaj uważnie, co możesz zyskać przyprowadzając je na zbiórkę do harcerzy ZHR.

Dlaczego warto?
Treningi sportowe, nauka języków, pianino – posyłasz już dziecko na tyle zajęć. Ale przynależność do ZHR to wielkie korzyści dla Twojego dziecka:

Trening społeczny – dziecko przybiera różne role, uczy się zabierać głos, rozwiązywać konflikty, decydować. Walczy z nieśmiałością, wyrabia umiejętności potrzebne na każdym etapie życia.

Przyjaźnie – szkolni koledzy, spotykając się na zbiórkach i wyjazdach, poznają się w nietypowych sytuacjach. Pomagają sobie w trudnych chwilach, przeżywają zdarzenia zmieniające znajomość w przyjaźń. A ta jest wartością samą w sobie.

Aktywna postawa życiowa – ambicja, kreatywność, wola walki, otwartość na innych: to wszystko jest niezbędne nam, a naszym dzieciom – jeszcze bardziej.

Wychowanie do wartości – harcerze ZHR zobowiązują się przestrzegać Prawa Zucha lub Prawa Harcerskiego w tradycyjnym kształcie. Wyrabiamy w dzieciach świadomość, że jest coś więcej, niż „tu i teraz", a Bóg, Polska i bliźni stoją wyżej w hierarchii niż nowy telefon komórkowy.

Przygoda – po prostu umożliwiamy dzieciom przeżyć coś wyjątkowego. Skoro Twoje dziecko jest już obciążone szkołą i dodatkowymi zajęciami, to przynajmniej zarezerwuj mu czas na relaks, bezpieczną zabawę z rówieśnikami. Niech ma wielki fun!

youtu.be/Sh6rCncH9Yk - zobacz o nas film co robią harcerze i gdzie można ich znaleść!

Czym się zajmujemy?

Zuchy, harcerze spotykają się co tydzień na zbiórkach, trwających zwykle ok. 1,5 godziny. Niekiedy zamiast stacjonarnych zbiórek urządzane są wycieczki, biwaki – bezpośredni kontakt z przyrodą i tradycją jest dla nas niezwykle ważny. Zbiórki składają się z zabaw ruchowych, manualnych, teatrzyków, rywalizacji i całej gamy aktywności uwielbianych przez dzieci oraz młodzież. Być może ktoś w rodzinie był harcerzem - warto sprawdzić na pewno ma ciekawe wspomnienia.

Nasze spotkania:
Harcerki i Zuchenki soboty - 11.30
zuchy chłopcy - 1-3 klasa
sobota g. 10:00
harcerze chłopcy - 4-7 klasa
sobota 12:00
wędrownicy - 7-... klasa
sobota 13:30
Szkoła Podstawowa nr 1
ul. Narutowicza 10

Zapraszamy!
Pozdrawiamy - Czuwaj!

Autor: III Szczep Harcerski "Słowianie" ZHR
comments powered by Disqus