Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości / BookBike on Tour, Bornholm

Rozmaitości

BookBike on Tour, Bornholm

Foto: Organizator

„BookBike on Tour, Bornholm – Świnoujście” polega na podróży z Danii do Polski na specjalnie zaprojektowanym rowerze transportowym, wiozącym  książki dostępne w języku duńskim i polskim (przetłumaczone). Rower napędzany będzie ludzkimi siłami przez ochotników jak ‘sztafeta’, w której kolejny rowerzysta przejmuje rower na parę kilometrów i po nim następny.

Podczas trasy z Rønne, Svaneke i Østermarie na duńskiej wyspie Bornholm przez Ystad i promem przez Bałtyk do Świnoujścia na polskim Pomorzu Zachodnim planowane są przystanki kulturalne z prezentacją książek dla publiczności i spotkania autorskie.  

Wyprawa "BookBike” będzie też można śledzić online facebook.com/BookBikeDKPL

Celem tej (niekomercyjnej) inicjatywy jest upowszechnianie duńsko-polskiej literatury w nowy mobilny sposób, propagowanie jazdy na rowerze ponad granicami i poszerzanie wzajemnej znajomości kultury Polski i Danii, zwłaszcza w rejonie nadbałtyckim.  

Pomysłodawcy i realizatorzy Józefina Jarmużewska i Jacob Dammas to polsko-duński duet, który razem prowadzi małą kreatywną firmę StudioJOT i stowarzyszenie w Warszawie i Kopenhadze, tworząc filmy dokumentalne i projekty kulturalne.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus