Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport / Jubileuszowe zmagania wioślarzy

50-lecie Żeglarstwa Szkolnego w Świnoujściu

Jubileuszowe zmagania wioślarzy

Osada O!środka Działań Teatralnych

Foto: scie24

Dzisiaj, 13 września przy Wybrzeżu Władysława IV odbyły się Regaty Wioślarskie z okazji 50-lecia Żeglarstwa Szkolnego w Świnoujściu. Przy wiosłach zmierzyli się ze sobą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I z reprezentantami Zespołu Szkół Morskich, ekipa McDonald’s z przedstawicielami Urzędu Miasta, młodzież z O!środka Działań Teatralnych z Przystanią Łunowo, a pracownicy ZWiKu z ULKSW Pomorze. Zawodnicy ścigali się na łodziach typu Polaris (szóstki ze sternikiem).

O godz. 12:00 przy wiosłach zasiadły ekipy z Mieszka i Zespołu Szkół Morskich. Zawodnicy z LO wystartowali z lekkim opóźnieniem i ostatecznie na mecie ustąpili miejsca uczniom Szkoły Morskiej. Konkurencja kolejnych ekip wioślarzy miała już charakter towarzyski.

Kibice mogli zwiedzić łódź Straży Granicznej oraz przyjrzeć się wyposażeniu lądowego oddziału jednostki. Marynarka Wojenna prezentowała swoje wysposażenie m.in. sprzęt nurkowy.

O wyjątkowym charakterze imprezy świadczy fakt, że ostatnie tego typu zawody odbyły się w Świnoujściu w latach 70 ubiegłego wieku.

Regaty nie są jedynym wydarzeniem związanym z obchodami 50-lecia Żeglarstwa Szkolnego w Świnoujściu. W następną sobotę, 20 września odbędzie się Międzyszkolny Rajd Żeglarsko-Kajakowy po rozlewiskach Starej Świny. 26 września w sali teatralnej MDK działacze szkolnego żeglarstwa oficjalnie spotkają się z władzami Miasta.

Autor: scie24
comments powered by Disqus