Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Sport / Flota płynie dalej. Arka tonie.

Flota Świnoujście - Arka Gdynia 2-0 (0-0)

Flota płynie dalej. Arka tonie.

Po zaciętym i ciekawym spotkaniu Flota pokonała Arkę, a zespół z Gdyni pogrążyli jego byli piłkarze – Grzelak i Nwaogu. Przez pierwsze 45 minut na boisku sporo się działo, jednak na bramki publiczność w liczbie ok. 1 tysiąca (w tym ok. 130 kibiców Arki) musiała poczekać do drugiej połowy meczu.

Wspaniałą asystę przy pierwszym golu zaliczył Sebastian Olszar, którego podanie na bramkę zamienił strzałem głową Rafał Grzelak. Gospodarze atakowali i mieli jeszcze kilka dogodnych okazji pod bramką rywali ale drugiego gola zobaczyliśmy dopiero w 81 minucie, kiedy to Kamiński ładnie wypuścił w pole karne Nwaogu. Napastnik Floty nie przegapił swojej kolejnej szansy i z pierwszej piłki pokonał Łukasza Skowrona. Świetną okazja na 3-0 zmarnował w doliczonym czasie gry Dawid Kort, który był "sam na sam" z bramkarzem przyjezdnych i trafił wprost w ręce Skowrona. Flota już na siódmym miejscu, Arka pogrąża się w strefie spadkowej.

Bramki: Rafał Grzelak (52 min.) i Charles Nwaogu (81 min.)

Flota: Darko Brljak, Michał Stasiak (kpt.), Marek Opałacz, Łukasz Sołowiej, Marek Niewiada, Rafał Grzelak, Charles Nwaogu (85 min. Dawid Retlewski), Daniel Brud (70 min. Paweł Lisowski), Sebastian Kamiński, Arkadiusz Reca, Sebastian Olszar (80 min. Dawid Kort).