Imieniny: Józefa, Jeremiasza, Filipa

Strona główna / Sport / Wisła Płock przerywa dobrą serię Floty

Flota Świnoujście

Wisła Płock przerywa dobrą serię Floty

Wczoraj w Płocku tamtejsza Wisła podejmowała Flotę Świnoujście. Niestety, Nafciarze pokonali Wyspiarzy i tym samym przerwali passę dziewięciu meczów bez porażki. Wynik końcowy to 2-0.

Mecz rozpoczął się od ataków z obu stron. W 9. minucie pierwsza dobra akcja dla Floty, ale Olszar sam na sam przegrał pojedynek z Kielpinem. Minutę później uderzał Nwaogu, ale piłka odbiła się od bocznej siatki. Dziesięć minut później znowu ładne uderzenie Nwaogu, ale Kielpin sparował strzał nad bramką. W 24. minucie bomba Ilijewa została zablokowana. W 30. minucie padł pierwszy gol dla gospodarzy. Góralski popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu, a piłka wylądowała w okienku bramki Brljaka.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla Floty. W 50. minucie padła bramka wyrównująca, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gol nie został uznany. Jedenaście minut później próba Grzelaka, ale niecelna. W 62. minucie świetna obrona Brljaka po strzale Janusa, a minutę później padł  decydujący gol dla gospodarzy. Radić głową wpakował piłkę do bramki.

Niestety dobra passa Floty została przerwana. Flota musi rozpocząć nową serię bez porażki. Zapraszamy wszystkich już w najbliższy piątek na kolejny mecz ligowy. Pzeciwnikiem Wyspiarzy będą Wigry Suwałki. Początek spotkania o godzinie 13.
Autor: Bartosz Czekała