Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

Strona główna / Sport / Ragnarok dobiegł końca. Przedstawiamy wyniki

Sport

Ragnarok dobiegł końca. Przedstawiamy wyniki

To była prawdziwa grapplingowa wojna! 32 grapplerów ze światowej czołówki walczyło w hali sportowej przy ul. Witosa o medale i prestiż. Były emocje! Zawodnicy z Polski zdecydowanie górowali nad przeciwnikami z Włoch i Francji.

W kategorii NO GI – 71 kg zwyciężył Piotr Podstawczuk, który w finale latającą balachą pokonał Daniela Wrześniewskiego. Trzecie miejsce we wspomnianej kategorii wywalczył Kacper Rot poddając duszeniem trójkątnym rękoma Bartosza Kulczyckiego. Dodajmy, że P. Podstawczuk został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

W kategorii 77 GI najlepszy okazał się Grzegorz Kloc, który w finale pokonał duszeniem zza pleców Michała Ksepko. Trzecie miejsce wywalczył broniący honoru Francuzów Cedric Akakpovi. Jędrzeja Loskę pokonał na punkty.

W kategorii 84 kg NO GI najlepszy okazał się Marcin Bandel, który pokonał w finale Karola Dzieniszewskiego balachą na kolano. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Zajkowski, który w walce o brąz poddawł Mateusza Symoczko kluczem na stopę.

W kategorii 92 kg NO GI Jarek Ogiegło zremisował z Adamem Wardzińskim. Marian Kłosowski wywalczył trzecie miejsce po wygranej na punkty z Tomaszem Skórkowskim.

Gościem specjalnym turnieju był trzykrotny medalista olimpijski oraz trzykrotny mistrz świata w zapasach w stylu klasycznym Józef Tracz. Organizatorem zawodów był LUKS Berserker’s Team Świnoujście oraz Klub Motocyklowy 96MC Poland. Patronat honorowy nad imprezą objął: Prezydent Świnoujścia, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polski Związek Zapaśniczy.

Autor: Berserkers Team Świnoujście