Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Sport / Najlepsi w Greifswaldzie

Starter Cup 2015

Najlepsi w Greifswaldzie

W minioną sobotę, tj. 21-go marca w Greifswaldzie odbył się turniej w taekwondo olimpijskim „Starter Cup 2015”. Przeznaczony był dla początkujących zawodników. W zawodach brało udział 9 ekip - głównie z Niemiec. Klub U.L.K.S.W. Pomorze Świnoujscie reprezentowała grupa 33 zawodników, która spisała się bardzo dobrze. Nasi podopieczni wywalczyli 8 złotych medali, 11 srebrnych i 10 brązowych. W klasyfikacji generalnej stanęliśmy na najwyższym podium.

Na szczególne wyróżnienie zasługują Gracjan Zakens i Jan Walkowiak, którzy zaczynają swoją przygodę z zawodami. Obydwaj wygrali po 3 walki i stanęli na najwyższym podium. Wśród nieco bardziej doświadczonych zawodników świetnie spisał się Kajetan Rupar, który wygrał dwie walki przed czasem i również zdobył złoty medal. Oliwier Jędruch i Stanisław Zieliński również nie dali szans swoim rywalom i wygrali wszystkie walki w ładnym stylu. Na najwyższym podium stanęli także: Mikołaj Garboś, Wiktoria Bugała i Wanesa Blacharczuk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a rodzicom dziękujemy za pomoc.

Oto komplet wyników:

I MIEJSCE: Kajetan Rupar, Jan Walkowiak, Gracjan Zakens, Stanisław Zieliński, Wiktoria Bugała, Mikołaj Garboś, Wanesa Blacharczuk, Oliwier Jędruch

II MIEJSCE: Stanisław Garboś, Kryspin Nowotnik, Hanna Poremba, Borys Kowalewski, Kacper Czaja, Wiktoria Partyka, Kacper Konopa, Olivier Amani, Marcin Dziuba, Oskar Kortas, Cecylia Somska

III MIEJSCE: Maja Kowalewska, Jakub Pilecki, Bartosz Górzny, Natan Witasik, Adam Bońkowski, Alex Brzeźniakiewicz, Aleksandra Majer, Hubert Łukomski, Dawid Rutkowski, Nikodem Kogowski

V MIEJSCA: Adam Grudzień, Konrad Heggesand, Aleksander Partyka, Wiktor Motowilczuk.

Składamy podziękowania p. Bożenie Koteckiej właścicielce studia fitness „Feniks” za umożliwienie przygotowania siłowego naszych zawodników, firmie Emilbus za transport oraz wszystkim naszym kibicom i sympatykom.

Zapraszamy na zawody VIII Pomerania Open, które odbędą się w najbliższą sobotę 28.03.2015 w Pommernhalle w Ahlbecku od godz. 08.00 – wstęp wolny. Do udziału zgłosiło się ponad 420 zawodników z 33 klubów z Niemiec, Białorusi, Dani i Polski. Uroczystego otwarcia o godz. 13.30 dokonają przedstawiciele władz samorządowych.

Autor: Eliza Kuczyńska