Czwartek, 28 marca 2024r.

Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Sport / Zespół MAR WOJ - Mistrzem 22 edycji Rekreacyjnej Ligi Siatkówki

Sport

Zespół MAR WOJ - Mistrzem 22 edycji Rekreacyjnej Ligi Siatkówki

Zespół Mistrza Sezonu, MAR WOJ

W czwartek 16 kwietnia, w hali OSiR rozegrane zostały decydujące finałowe spotkania zespołów I-ligowych. W meczu o I miejsce spotkały się MARATON/LNG/SMS - MAR WOJ I. W pierwszym spotkaniu (29.03) wygrała młodzież 3 : 1. W rewanżu „marynarka” zwyciężyła w takim samym stosunku i o tytule mistrzowskim zadecydował tzw. „złoty set”. Wygrał go zespół MAR WOJ 15 : 12 i po raz pierwszy zdobył mistrzostwo sezonu.

Skład zespołu; Emil Jagielski, Andrzej Jaroni (kpt. drużyny), Przemysław Zborowski, Rafał Jabłoński (MVP sezonu), Radosław Branicki, Marek Barciuk, Marcin Górski (libero) oraz Waldemar Kaczmarek.

Gratulujemy i życzymy powtórki na mistrzostwach Wojska Polskiego.

W drugim finałowym meczu tego dnia - o III miejsce zagrały; BINK STUDIO VOLLEY - sześciokrotny zwycięzca ostatnich edycji rozgrywek oraz drugi zespół MARYNARKI WOJENNEJ.  Po raz drugi wygrał zespół BSV w takim samym stosunku 3 : 0.

Mimo że decydujące rozstrzygnięcia już zapadły – sezonu jeszcze nie zamykamy.

W I lidze dwa zaległe spotkania (o miejsce V) rozegra zespół MARATON / Młodzik (z LO im. Mieszka I oraz Old Boys) a zespoły II-ligowe - w sobotę 25 kwietnia rozegrają turniej o Puchar Wiosny.

Zakończenie sezonu: dla zespołów II-ligowych planowane jest na 9.05. (turniej + grill) a I-ligowych 16.05. (turniej o Puchar Dyrektora OSiR + grill).

Autor: Mirek Matusz