Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Strona główna / Sport / „15” Wokół Wolgastsee

Sport

„15” Wokół Wolgastsee

W piękne, słoneczne niedzielne południe 19 kwietnia rozegrana została tegoroczna edycja „15” Wokół Wolgastsee – biegu zaliczanegodo Międzynarodowej Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging. Trasa wiodła wokół jeziora i liczyła 15km (4 pętle po 3.75km każda).

Dwa okrążenia, czyli 7.5km pokonało dwoje biegaczy – Ryszard Pilz (32.08) i Julia Kula (48.15), a trzy okrążenia, czyli 11.25km – Daniel Mularczyk (1.00.19).

Pełny Dystans, a więc 15km najszybciej pokonał Robert Derda przed Januszem Michalskim i Łukaszem Jadachem. Wśród pań najszybsza była Małgorzata Michalska przed Joanną Szczepaniak i Anną Stafiej, która ostrym finiszem pokonała o jedną sekundę dwóch kolejnych zawodników. Warto przypomnieć, że rok temu bieg ten wygrał również Robert Derda, ale w czasie o 2’42’’ gorszym, a Janusz Michalski był wówczas trzeci ex equo z Piotrem Andrzejewskim. Dzisiejsza zwyciężczyni – Małgorzata Michalska – rok temu zajęła 3 miejsce uzyskując wówczas czas gorszy od tegorocznego o 2’48’’; wtedy wygrała Beata Szczerba (1.10.12).