Imieniny: Moniki, Floriana, Władysława

Strona główna / Sport / Porażka ze Słonikami

Flota Świnoujście

Porażka ze Słonikami

W meczu którego miało nie być, Flota Świnoujście uległa Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0:2. Bramki dla gości zdobyli Adrian Paluchowski i Dawid Plizga.

Losy sobotniego spotkania ważyły się niemal do samego końca. W czwartek wydawało się, że Wyspiarze już nie wyjdą na pierwszoligowe boisko. Po kolejnej nieudanej próbie podpisania umowy między Stowarzyszeniem MKS Flota Świnoujście, a MKS Flota Świnoujście Spółka z o.o, Jerzy Woźniak finansujący obecnie klub, chciał się z niego wycofać. Wydano nawet oświadczenie, że spółka nie zorganizuje jednak najbliższego meczu. Jednak w piątek przed południem, zmienił zdanie i spotkanie z Termalicą doszło do skutku. Według najnowszych informacji, Flota dogra rundę wiosenną do końca. Pożyjemy – zobaczymy.

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, od wzajemnego badania. Gra była wyrównana, obydwie drużyny miały swoje okazje, ale ze swoich obowiązków dobrze wywiązywali się obrońcy i bramkarze. Obydwie drużyny zobaczyły też po jednej żółtej kartce. Niestety to drużyna gości zdobyła bramkę. W 45 minucie Paluchowski z bliska pokonuje Sapelę.

O tym, że klub z ul. Matejki ma potężne problemy organizacyjne, niech świadczy fakt, że zabrakło chłopców do podawania piłek. W te role musieli się co chwilę wcielać rezerwowi zawodnicy obydwu drużyn.

Po zmianie stron gra nad wyglądała na wyrównaną. Jednak już w 66 minucie po błędzie Marka Opałacza było 2:0. Dawid Plizga był sam na sam z Łukaszem Sapelą i pewnie go pokonał. Od tego momentu Termalica zaczęła szanować piłkę i długo ją rozgrywać. Flota miała swoje okazje, ale niestety ani Dawid Kort, ani Tomasz Bujok nie potrafili pokonać bramkarza gości. Za to kolejne dwie żółte kartki zobaczyli nasi piłkarze. Populrne Słoniki, bo taki przydomek nosi Termalica, pewnie zdobyli 3 punkty.

Jeżeli jutro Wigry Suwałki nie pokonają Arki Gdynia, Flota utrzyma 11 pozycję w tabeli I ligi, z dorobkiem 36 punktów. Następny mecz Flota rozegra już za tydzień, 9 maja, również u siebie, a przeciwnikiem będzie Stomil Olsztyn.

Autor: Bartek Wutke/Social North