Imieniny: Rity, Katarzyny, Bogusława

Strona główna / Sport / Trzynaście bramek Prawobrzeża

Piłka nożna

Trzynaście bramek Prawobrzeża

Za nami bardzo udany weekend drużyn piłkarskich występujących pod herbem Świnoujścia. Swoje mecze wygrali zarówno piłkarze Prawobrzeża jak i... Floty. Barw tej ostatniej bronią już tylko juniorzy starsi, ale robią to skutecznie i efektownie.

Piłkarze Tomasza Błotnego już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w lidze. Dlatego do spotkania z Akademią Piłkarską ze Szczecinka przystępowali bez presji. Efekt – już po 24 minutach młodzi Wyspiarze prowadzili 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2. W drugiej połowie, po zdobyciu przez rywali kontaktowej bramki na 2:3 zrobiło się nawet nerwowo, ale ostatecznie Michał Nowak postawił „kropkę nad i” i Biało-Niebiescy wygrali mecz. Pojedynek z AP był ostatnim występem Kacpra Mioduszewskiego w barwach Floty. Syn znanego bramkarza i trenera wyprowadza się wraz z rodziną ze Świnoujścia. Mecz rozgrywany był na głównej murawie Stadionu OSiR Wyspiarz, z udziałem publiczności. Młodych piłkarzy przyszło oglądać kilkudziesięciu kibiców.

Wyjątkowo skutecznie grali również piłkarze Prawobrzeża. W oczekiwaniu na budowę porządnego boiska na Warszowie, zawodnicy prowadzeni przez Łukasza Kupczyka swoje mecze rozgrywają na obiektach OSiR. Juniorzy na sztucznej murawie, a seniorzy – pierwszy raz – na stadionie miejskim. Jako pierwsi wybiegli młodsi piłkarze i nie dali szans Mewie Resko pewnie wygrywając 4:1. To jednak dopiero był początek, bo później na boisko wyszli seniorzy, którzy żeby zapewnić sobie utrzymanie musieli wygrać z ostatnim w tabeli Orłem Prusinowo. Festiwal strzelecki rozpoczął się już w 6 minucie, by pierwszą połowę zakończyć wynikiem 7:0! Ostatecznie kanonada jaką zafundowali przeciwnikom Prawobrzeżanie, doprowadziła do pogromu aż 13:1. Dzięki zwycięstwu również w przyszłym sezonie piłkarze będą grali w A-klasie. Ostatnie dwa spotkania Prawobrzeże rozegra w Stuchowie (13-14.06) oraz w sobotę 20 czerwca w Świnoujściu. Przeciwnikiem będzie Jastrząb Łosośnica.

Autor: Bartek Wutke/Social North